مدیران خودروعصر اعتبار

جعفری خبر داد:

افتتاح بزرگ‌ترین باغ کتاب جهان در تهران

عصر ساختمان- مدیر عامل شرکت توسعه فضا‌های فرهنگی شهرداری تهران گفت: باغ کتاب تهران به عنوان بزرگترین کتابفروشی، دسترسی مخاطبان بین المللی به منابع اسلام، ایران و انقلاب اسلامی را فراهم می‌کند.

افتتاح بزرگ‌ترین باغ کتاب جهان در تهران
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، علیرضا جعفری مدیر عامل شرکت توسعه فضا‌های فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه باغ کتاب تهران به عنوان بزرگترین مجموعه علمی و فرهنگی کشور به همت مدیریت شهری پایتخت هفته جاری به بهره برداری می‌رسد، اظهار داشت: این مجموعه ضمن افزایش سرانه مطالعه در کشور، می‌تواند به رشد علمی کودکان، نوجوانان وحتی بزرگسالان کمک قابل توجهی داشته باشد.

  مدیرعامل شرکت توسعه فضا‌های فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه باغ کتاب تهران از 10 سالن سینما و آمفی تئاتر تشکیل شده است، گفت: باغ کتاب تهران با مساحت 110000 مترمربع، فضای مفرح و شادی را برای دورهم بودن خانواده‌ها و در نظر گرفتن ساعتی برای مطالعه و کتابخوانی فراهم می‌کند.

  وی ادامه داد: اصلاح عملکرد و جایگزینی برای نمایشگاه بین المللی در عرصه تخصصی کتاب، افزایش عرصه عمومی تعامل مدنی مردم با کتاب و فرهنگ کتاب خوانی، ایفای نقش به عنوان هماهنگ کننده در فرآیند تولید و نشر کتاب و ارتقای استاندارد‌های تولید و نشر و ترویج نوآوری‌ها و فناوری‌های حوزه نشر از جمله اهداف پروژه باغ کتاب تهران به شمار می‌آید.

  به گفته جعفری تالار‌های متعدد باغ کتاب همچون تالار علم خردسال، تالار علم کودک، تالار علم نوجوان، کشتی کتاب، بخش داستان‌های تجسمی، داستان‌های شاهنامه و مجموعه سالن‌های سینما، تئاتر، همایش و غیره از جمله زیر پروژه‌های باغ کتاب به شمار می آیند.

  وی به ساخت مجسمه چهره‌های محبوب کودکان در تالار علم کودک، اشاره کرد و گفت: در این بخش و سایر بخش‌های از شیوه‌های ترغیبی و تشویقی برای ایجاد انگیزه مطالعه در کودکان استفاده می‌شود.

  مدیر عامل شرکت توسعه فضا‌های فرهنگی شهرداری تهران در ادامه به مساحت 10 هزار متر مربع بام سبز باغ کتاب تهران اشاره و خاطر نشان کرد: بام سبز، فضایی دلنشین برای گذراندن اوقات فراغت شهروندان فراهم می‌کند.

  به گفته علیرضا جعفری یکی از موارد قابل توجه در پروژه باغ کتاب تهران استفاده وسیع از فضای سبز است که با استفاده از بام سبز علاوه بر زیبایی و افزایش ارزش ساختمان می‌توان تا 50 درصد از هدر رفتن آب جلوگیری کرد.

  باغ کتاب مجموعه‌ای فرهنگی و چند منظوره با محوریت کتاب است که به همت شرکت توسعه فضا‌های فرهنگی شهرداری تهران ساخته شده است.

  هر یک از عناصر تشکیل دهنده مجموعه باغ کتاب تهران به نحوی با فعالیت‌های مرتبط با کتاب در ارتباط است.

  فروشگاه‌های مختلف برای فروش محصولات فرهنگی و. در باغ کتاب باعث جلب مخاطبان بیشتر از هر گروه سنی و با هر جنسیتی می‌شود. همچنین باغ کتاب می‌تواند انواع خدمات را در حوزه تمامی رسانه‌ها با انواع مدیا‌ها (کتاب، سی دی، دی وی دی، اینترنت و غیره) به مخاطبان خود ارائه دهد.

  این مجموعه به عنوان یک فضای فرهنگی در طول سال به نمایش و عرضه کتاب و محصولات فرهنگی مرتبط با کتاب خوانی می‌پردازد، که علاوه بر افزایش و تسهیل دسترسی علاقه‌مندان به کتاب، این مکان را مبدل به یک مرکز فرهنگی قابل احترام و کامل برای مخاطبان از سنین و سلیقه‌های متنوع، کرده است.

  باغ کتاب تهران، قابلیت‌های بسیاری از جمله جایگزینی برای نمایشگاه بین المللی در عرصه تخصصی کتاب بصورت دائمی، ایفای نقش به عنوان هماهنگ کننده در فرآیند تولید و نشر کتاب و ارتقای استاندارد‌های تولید و نشر و بهره برداری در اقتصاد کتاب، ترویج نوآوری‌ها و فناوری‌های حوزه نشر، دسترسی مخاطبان بین المللی به منابع اسلام، ایران و انقلاب اسلامی و منابع خارجی برخوردار است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی