مدیران خودروعصر اعتبار

بر اساس رتبه بندی تایمز؛

مشهورترین دانشگاه های جهان معرفی شدند

عصر ساختمان- رده‌بندی اعتبار یا شهرت جهانی دانشگاه های دنیا از سوی رتبه بندی بین المللی تایمز برای سال ۲۰۱۸ منتشر شد.

مشهورترین دانشگاه های جهان معرفی شدند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، رده‌بندی جهانی اعتبار و شهرت دانشگاه های جهان در سال 2018 براساس نظرسنجی از دانشگاهیان به عنوان یکی از بزرگترین دعوت های جهانی از سوی نظام رتبه بندی تایمز منتشر شده است.

  این گروه می‌خواهد دانشگاه هایی را که به عقیده آن‌ها بهترین روش برای تحقیق و تدریس را دارند، معرفی کند. در نهایت دانشگاه های 21 کشور در این رتبه بندی حضور دارند.

  روش این رتبه بندی نیز با انجام پرسشنامه از پژوهشگرانی صورت گرفته است که این افراد دیدگاه‌های خود را در زمینه برتری در تحقیقات و آموزش در میان رشته‌ها و موسساتی که با آن‌ها آشنا هستند، ارائه می‌دهند.

  رتبه‌بندی 2018 براساس یک نظرسنجی انجام‌شده بین ژانویه 2018 و مارس 2018 تهیه شده است که در مجموع پاسخ‌های 10 هزار و 162 نفر از 138 کشور را دریافت کرده‌ است.

  رشته های مهندسی و فناوری (18.1 درصد از پاسخ ها را تشکیل می داد) و به دنبال آن علم فیزیک (15.6 درصد) بود. همچنین بالینی و سلامت (13.2 درصد)، علوم زیستی (12.8 درصد) و علوم رایانه (10.4 درصد) نیز در رده بعدی پاسخ دهندگان قرار داشتند.

  بقیه پاسخ های نظر دهندگان درباره رشته های کسب و کار و اقتصاد (9 درصد)، علوم اجتماعی (7.6 درصد)، هنر و علوم انسانی (7.5 درصد)، آموزش (2.5 درصد)، روانشناسی (2.3 درصد) و قانون (1 درصد) بود.

  پاسخ دهندگان از نقاط مختلف دنیا بودند و در مجموع 22 درصد پاسخها از امریکای شمالی، 32 درصد از منطقه آسیا و اقیانوس آرام، 26 درصد از اروپای غربی، 11 درصد از اروپای شرقی، 5 درصد از آمریکای لاتین، 2 درصد از مدیترانه شرقی و 2 درصد از آفریقا بوده است.

  آمریکا همچنان در سال 2018 در صدر است و دانشگاه هاروارد برای هشتمین سال متوالی و از میان 43 موسسه آمریکایی دیگر همچنان در صدر قرار دارد. دانشگاه لس‌آنجلس کالیفرنیا، برای اولین بار از سال 2014 ، رتبه 10 را به خود اختصاص داده است و در کنار دانشگاه شیکاگو (رتبه 13 سال گذشته) در رتبه نهم مشترک هستند.

  دانشگاه های انگلستان با کاهش رتبه و تعداد مواجه شده اند و تنها کمبریج و آکسفورد به ترتیب رده چهارم و پنجم هستند.

  استرالیا سه موسسه برتر خود را در این رتبه بندی حفظ کرده‌ است. هر چند که دو مورد آن کمی کاهش‌ داشته است.

  اما عملکرد دانشگاه های آلمان نیز آسیب‌ دیده است. این کشور در سال گذشته دارای شش دانشگاه برتر بود اما سه دانشگاه از این تعداد در سال تحصیلی 2017 به پایین جدول سقوط کرده اند.

  نیمی از شش نماینده چین نیز در این رده بندی با کاهش رتبه مواجه شده اند اما دانشگاه های frontrunners و پکن به ترتیب رتبه خود را در رده 14 و 17 حفظ کرده‌اند.

  ژاپن دارای پنج موسسه در سطح 100 رده اول است و رتبه چهار مورد دانشگاه های این کشور کاهش‌ یافته است. اما سنگاپور با دو موسسه رتبه‌بندی شده به خوبی عمل کرده است.

  هند از سال 2011 برای اولین بار در میان رده 91 تا 100 قرار گرفته است و موسسه علوم هند در گروه 91 - 100 در رتبه‌بندی حضور دارد.

  رده‌بندی 2018 معتبرترین و مشهورترین دانشگاه های جهان

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی