مدیران خودروعصر اعتبار

هشدار طوفان سهمگین برای مناطق بزرگی از چین

عصر ساختمان- اداره هواشناسی چین پیش بینی کرده است که بخش های بزرگی از این کشور تا اواخر هفته جاری با باران های سیل آسا و طوفان های توام با رعد و برق مواجه شده و برخی از این مناطق در معرض خطر سیل و رانش زمین هستند.

هشدار طوفان سهمگین برای مناطق بزرگی از چین
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، طبق اعلام مرکز ملی هواشناسی چین باران مناطقی از جمله تبت در غرب و یون نان را فرا گرفته و سپس به سمت شرق حرکت می کند.

  استان های یون نان و گوانگ دونگ در ساحل جنوب شرقی با بارندگی های 100 تا 160 میلی متری مواجه بوده اند. همچنین پیش بینی می‌شود بارش های سنگین تا جمعه به داخل مغولستان و شمال و شمال شرقی چین برسد.

  اداره دولتی هواشناسی چین از فرمانداری های مناطق مختلف خواسته تا اقدامات لازم را جهت قطع منابع انرژی خارجی خطرناک و مقابله با سیل، رانش زمین و گِل‌رود در مناطق آسیب پذیر انجام دهند.

  به گزارش رویترز، طوفان سهمگین "اوینیار" هفته گذشته جنوب شرقی چین را در نوردید و باعث رانش زمین و کشته شدن پنج تن شده است.

  حدود 73 هزار نفر از ساکنان مناطق درگیر این طوفان مجبور به تخلیه خانه های خود شده و مجموع زیان های اقتصادی ناشی از این طوفان حدود 47 میلیون دلار آورده شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی