مدیران خودروعصر اعتبار

مسکو در دام طوفان و باران سیل‌آسا

عصر ساختمان- مقامات هواشناسی روسیه بعد از ظهر روز گذشته (شنبه) از وقوع طوفانی شدید همراه با وزش باد با سرعت بیش از ۲۰ متر بر ثانیه و بوران در شهر مسکو خبر دادند.

مسکو در دام طوفان و باران سیل‌آسا
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، به دلیل هشدارهای هواشناسی، منطقه تماشاچیان فیفا موسوم به "Vorobyovy Gory" در این شهر روز گذشته تعطیل شد.

  مقامات همچنین باغ وحش مسکو، محل نمایشگاه دائمی بازرگانی (VِDNH) و فضاهای باز کافه ها و رستوران ها را در این روز تعطیل کردند.

  مقامات هواشناسی روسیه تاکید کردند که شهروندان آمادگی وقوع بارندگی‌های سیل آسا و بوران را در روزهای آتی به ویژه یکشنبه داشته باشند.

  وزارت امور غیرمترقبه روسیه به شهروندان توصیه کرده در خانه‌های خود بمانند و پنجره ها را بسته نگه دارند. به راننده‌ها نیز توصیه می‌شود خودروهای خود را در مکان های مطمئن پارک کرده و رانندگان و عابران پیاده از احتمال سقوط درختان آگاه باشند.

  مسکو، پایتخت روسیه یکی از 11 شهری است که میزبان طرفداران فوتبالی دنیا در طول جام جهانی 2018 است. صدها هزار طرفدار فوتبالی در این شهر گردهم آمده اند که بسیاری از اوقات در مناطق روباز ویژه تماشاچیان فیفا برای تشویق تیم‌ها و تماشای مسابقات فوتبال جمع می‌شوند.

  به گزارش دویچه وله، مسکو همواره به دلیل هوای سرد مرگبار خود در ماه های زمستانی شناخته می شود. به طوری که طوفان ماه مه سال 2017 منجر به کشته شدن دست کم 16 نفر در سراسر شهر و حومه آن شد. همچنین در ماه آوریل سال جاری نیز یک نفر جان خود را به دلیل وقوع طوفان از دست داد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی