مدیران خودروعصر اعتبار

راه‌های مقابله با تغییر اقلیم کره زمین

عصر ساختمان- براساس گزارشات تغییر اقلیم در سطح کره زمین روبه افزایش بوده و محیط زیست نیز در معرض خطر این تغییرات قرار دارد اما دولت‌ها می‌توانند با اعمال سیاست‌هایی تاحدودی با این تغییر مقابله کنند.

راه‌های مقابله با تغییر اقلیم کره زمین
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر عصر ساختمان» به نقل از مهر، در سال‌های اخیر تغییر اقلیم در سطح کره زمین افزایش چشم‌گیری داشته است. تغییراتی همچون گرم شدن زمین که پیامدهایی مثل ذوب شدن یخ‌های قطبی، بالا آمدن سطح آب‌های آزاد و بی‌نظمی در پدیده‌های آب و هوایی را به‌دنبال داشته است.

  سازمان ملل متحد به‌تازگی گزارشی درباره اقدامات انسانی لازم برای مقابله با تغییر اقلیم زمین منتشر کرده است.

  به‌عقیده محققان اقداماتی از جمله گسترش وسیع استفاده از دوچرخه در سطح شهرها، مصرف کم‌تر انرژی و رژیم‌های گیاهی می‌تواند با این تغییرات مقابله کرده و سرعت آن‌ها را کم کند.

  باتوجه به شرایط اقتصادی کنونی کشورها، برای اغلب مردم تنها داشتن شغل و درآمد اهمیت دارد.

  اما سازمان ملل به‌دنبال اجرایی کردن طرحی است که براساس آن مردم به شغل‌هایی که به محیط زیست آسیب نمی‌زند مشغول شوند. براساس این طرح تمامی افرادی که تمایل به داشتن شغل داشته باشند، می‌توانند به کارهای دولتی، دائمی و محلی مشغول شوند.

  بر این اساس دولت‌ها می‌توانند در این زمینه شغل‌هایی همچون تکنسین پنل خورشیدی در کشورهای خود ایجاد کنند. این گونه مشاغل برای کره زمین نیز مفید خواهد بود.

  به‌عقیده محققان این طرح می‌تواند در کاهش خطرات موجود برای کره زمین موثر بوده و سطح اقدامات مخرب محیطی را کاهش خواهد داد.

  ساخت خانه‌های چوبی راهی برای مقابله با تغییر اقلیم زمین

  با افزایش جمعیت زمین، ساخت‌وساز ساختمان‌ها نیز هر روز افزایش می‌یابد. درحال حاضر نیز صنعت ساخت‌وساز در انحصار بتن و فولاد بوده و اکثر ساختمان‌ها و خانه‌ها از این دو ماده ساخته می‌شوند.

  بتن و فولاد به‌دلیل داشتن چرخه عمری طولانی و فرآیندی بلند مدت برای انحلال، مواد شیمیایی و ضایع بسیاری را به چرخه طبیعت وارد می‌کنند.

  پیشنهاد دیگر محققان برای کاهش تغییر اقلیم زمین، ساخت خانه‌های چوبی به‌جای خانه‌های بتی و فولادی است.

  البته این بدین معنا نیست که درختان و جنگل‌ها را برای ساخت خانه از بین ببریم، بلکه می‌توان برای جلوگیری از نابودی پوشش گیاهی جنگل‌ها، مزارع و درختان جدیدی را کاشت.

  به‌عقیده نویسندگان این مطلب، برای مقابله با تغییر اقلیم زمین ابتدا باید دولت‌ها در سیاست‌های خود تغییر ایجاد کنند و در جهت ایجاد شغل‌هایی کم‌ خطرتر برای محیط زیست اقدام کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو