مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس انجمن انرژی بادی ایران:

سیاست‌های وزارت نیرو صنعت انرژی تجدیدپذیر را به تعطیلی کشاند

عصر ساختمان- رئیس انجمن انرژی بادی ایران با اشاره به اینکه سیاست‌های کلان اقتصادی و وزارت نیرو موجب شده که صنعت انرژی تجدیدپذیر ایران به تعطیلی کشیده شود، گفت: تابلو اسم نیروگاه‌های حرارتی را باید به کارخانه تولید دود و حرارت تغییر دهند.

سیاست‌های وزارت نیرو صنعت انرژی تجدیدپذیر را به تعطیلی کشاند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، سید هاشم اورعی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کشور ترکیه از لحاظ جمعیتی و اقلیمی با ایران قابل مقایسه است، گفت: ایران در دوره‌ای در توسعه انرژی‌های بادی از ترکیه جلوتر بود، اما در حال حاضر نصب انرژی بادی در ایران به 250 مگاوات رسیده، در حالی که این عدد در ترکیه از 6 هزار عبور کرده است.

  وی تصریح کرد: ایران در توسعه انرژی‌های بادی خوب عمل نکرده ،چرا که مساله این است که کار به دست کاردان سپرده نشده است.

  رئیس انجمن انرژی بادی ایران  با تاکید بر اینکه باید به سمت رقابت اقتصاد آزاد حرکت کنیم، افزود: راندمان برخی نیروگاه‌های حرارتی 20 درصد است، پس باید تابلوی برخی از این نیروگاه‌های حرارتی را تغییر داده و بر روی آنها بنویسیم کارخانه تولید دود و حرارت، چرا که متاسفانه این نیروگاه‌های حرارتی انرژی را از همان ابتدای درب نیروگاه سوزانده و هدر می‌دهند.

  اورعی با اشاره به اینکه با وضعیت کم آبی در کشور می‌بینیم که همین آب صرف خنک شدن حرارت نیروگاه‌های آبی می‌شود، گفت: یکی از مزیت‌های اقتصادی شدن و رقابت اقتصاد آزاد این است که راندمان و بازدهی نیروگاه‌ها معنا پیدا می‌کند.

  وی خاطرنشان کرد: انجمن انرژی بادی ایران به دو شرکت فعال در حوزه نیروگاه‌های بادی دارد، اما متاسفانه سیاست‌های اشتباه و کلان اقتصادی و سپس افزایش نرخ ارز و سیاست‌های بی‌نتیجه وزارت نیرو باعث شده تا صنعت انرژی تجدیدپذیر در ایران تعطیل شود و بسیاری از نیروگاه‌هایی که پیشرفت فیزیکی داشتند، به حالت تعطیلی کشیده شوند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی