مدیران خودروعصر اعتبار

تخلف های ناایمن انشعابات توسط تعاونی‌های مسکن مهر آبشناسان جان ساکنین را تهدید می کند

عصر ساختمان- پروژه مسکن مهر آبشناسان رباط کریم دارای مشکلات ایمنی مربوط به انشعابات آب, برق و گاز است.

تخلف های ناایمن انشعابات توسط تعاونی‌های مسکن مهر آبشناسان جان ساکنین را تهدید می کند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از وزارت راه و شهرسازی، پرویز فیروز بیان کرد: مطابق قانون ساماندهی مسکن و آیین نامه های مربوطه وظیفه احداث و انتقال تاسیسات زیربنایی تا درب ساختمان بر عهده دستگاه های مربوطه از جمله ادارات آب , برق و گاز و ... می باشد.

    وی ادامه داد: در سایت مذکور تمامی انشعابات تا درب ساختمان ها اجرا شده است اما تعاونی‌های مربوطه پس از تکمیل عملیات ساختمانی و اخذ تاییدیه از ناظران مربوطه از جمله ناظر ساختمانی, ناظر برق , ناظر گاز و ...می بایست از ادارات مربوطه درخواست انشعابات آب, برق, و گاز نمایند در صورتیکه برخی از این تعاونی های مسکن از جمله مهر 12, 18, 3, 21 , 22 , 3 منطقه 11 و ... بدون اخذ تاییدیه های مربوطه و قبل از خرید و نصب انشعابات و کنتورهای مربوطه اقدام به اتصال غیرقانونی و خودسر انشعابات گاز با شلنگ آب و لوله های پی وی سی و یا انشعاب برق با سیم های غیر استاندارد به صورت مستقیم و از پشت کنتور نموده اند که بسیار پرخطر و ناایمن می باشد .

    مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با تاکید بر اینکه این اداره کل مطابق با وظیفه نظارت عالیه خود مراتب را طی مکاتبات متعدد به تعاونی های مربوطه , اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی, شرکت گاز , فرمانداری شهرستان رباط کریم و ... اعلام نموده است خاطرنشان کرد: با وجود مکاتبات متعدد در خصوص تخلف تعاونی های مذکور و ناایمن بودن انشعابات به ادارات دستگاههای متولی متاسفانه همچنان شاهد ادامه تخلفات ناایمن از سوی تعاونی های مسکن مهر هستیم که می بایست اقدامات قاطع و قانونی مطابق ضوابط و مقررات توسط ادارات خدماتی مربوطه از جمله ادارات برق و گاز در این ارتباط به عمل آید.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی