مدیران خودروعصر اعتبار

رییس کمیسیون برنامه و بودجه:

تشکیل کمیته سه‌جانبه برای حفظ منابع درآمدی شهرداری‌ها

عصر ساختمان- رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی‌شهر تهران گفت: در جلسه مشترکی که میان نمایندگان شورای عالی استان‌ها، کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران و کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل شد اشکالات لایحه ارسالی دولت در حوزه مالیات ارزش افزوده را یادآوری کردیم و مقرر شد این موارد بازنگری شوند.

تشکیل کمیته سه‌جانبه برای حفظ منابع درآمدی شهرداری‌ها
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایلنا، بر طبق لایحه دولت مبنی بر ساماندهی مالیات بر ارزش افزوده شهرداری‌ها شاهد کاهش چشمگیر منابع درآمدی شهرداری‌ها خواهیم بود و این در حالی است که اخیرا نمایندگان مجلس نیز به این امر واقف شدند و موضوع بازگشت این منابع درآمدی به شهرداری‌ها مطرح است. 

  در همین راستا مرتضی الویری گفت: در جلسه مشترکی که میان نمایندگان شورای عالی استان‌ها، کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران و کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل شد اشکالات لایحه ارسالی دولت در حوزه مالیات ارزش افزوده را یادآوری کردیم و مقرر شد این موارد بازنگری شوند.

  وی ادامه داد: درواقع اگر این موارد بازنگری شوند حقوق فعلی شهرداری‌ها تثبیت خواهد شد و این در حالی است که اگر پیگیری اعضای شورای عالی استان‌ها و شورای شهر تهران نبود و لایحه به صحن مجلس می‌رفت شاهد کاهش شدید منابع درآمدی شهرداری‌ها می‌بودیم.

  وی ادامه داد: بر اساس لایحه ارسالی دولت نه تنها سهم مالیات ارزش افزوده از منابع درآمدی شهرداری کاهش می‌یابد بلکه عوارض نیز از منابع درآمدی آنها حذف خواهد شد و این در حالی است که این دو منبع از منابع اصلی درآمدی شهرداری‌ها هستند؛ بنابراین با حذف آن‌ها شاهد کاهش 60 درصدی منابع درآمدی شهرداری‌ها خواهیم بود.

  رییس شورای عالی استان‌ها همچنین اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری نمایندگان مجلس مقرر شده تا کمیته‌ای سه جانبه مرکب از نمایندگان شورای عالی استان‌ها، اعضای شورای شهر تهران و کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل شود و پیشنهادهای جدید را مورد بررسی قرار دهند.

  الویری گفت: ما به جد به دنبال استیفای حقوق شهرداری‌ها هستیم و این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

  وی افزود: در حال حاضر نیز لایحه درآمد‌های پایدار از سوی دولت به مجلس ارسال شده و ترجیح ما این است که لایحه ارزش افزوده بعد از بررسی لایحه درآمد‌های پایدار در صحن مجلس بررسی شود و در دستور مجلس قرار گیرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی