مدیران خودروعصر اعتبار

ریزش دو ساختمان در بندر مارسی

عصر ساختمان- گروه‌های امداد و نجات در پی ریزش دو ساختمان قدیمی و فرسوده در مرکز شهر مارسی در جنوب فرانسه، عملیات یافتن ۱۰ شهروند ناپدیدشده را آغاز کردند.

ریزش دو ساختمان در بندر مارسی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از همشهری آنلاین، یکی از این دو ساختمان خالی بود اما در ساختمان دیگر چند نفر زندگی می‌کردند و به گفته مقام‌های مسئول در جنوب فرانسه، هشت نفر از ساکنان آن ناپدید شده‌اند. ضمن اینکه همزمان با ریزش ساختمان‌ها دو شهروند در حال عبور از خیابان بودند که از سرنوشت آنها هم خبری در دست نیست. گفته می‌شود بخت زنده پیدا شدن این 10 نفر بسیار کم و احتمال آن نزدیک به صفر است.

  حادثه ساعت 9 صبح روز دوشنبه اتفاق افتاد و گروه‌های امداد سرتاسر شب مشغول کاوش بودند. پس از فرونشستن گرد و غبار ناشی از ریزش دو ساختمان، ماموران با حفره‌ای به عمق 15 متر در منطقه مواجه شدند. زیر آوار بقایای یک خودروی مچاله‌شده هم پیدا شده که ظاهرا کسی درون آن نبوده است. از جمله ناپدیدشدگان می‌توان به زنی اشاره کرد که به ندرت از خانه بیرون می‌آمد و زنی دیگر که هر روز دنبال دخترش در مدرسه می‌رفت.

  سوفی، دانشجوی 25 ساله رشته فلسفه و ساکن یکی از آپارتمان‌های ساختمان فروریخته از شب پیش نزد پدر و مادرش رفته بود و هنگام وقوع حادثه در محل حضور نداشت. او به خبرنگار فرانس پرس گفت: «از چند روز پیش درهای ساختمان درست قفل نمی‌شد و خود من هم در آپارتمانم را به زحمت می‌بستم. در این چند روز نگران بودم که در بسته شود، در خانه زندانی شوم و نتوانم بیرون بیایم.»

  نیروهای آتش‌نشانی بندر مارسی دو عابر آسیب‌دیده را به مراکز درمانی هدایت و ساختمان سوم نزدیک دو ساختمان فروریخته را خالی کردند. تصاویر گوگل استریت ویو وضعیت نابسامان یکی از ساختمان‌ها را پیش از ریزش آشکارا نشان می‌داد و شکاف‌های بزرگ روی دیوارها کاملا پیدا بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی