مدیران خودروعصر اعتبار

مجلس با مستثنی کردن همه شهرداران از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان موافق نیست

عصر ساختمان- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری استفساریه‌ جدیدی در مجلس برای مستثنی کردن همه شهرداران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت که مجلس با این موضوع موافقت نخواهد کرد.

مجلس با مستثنی کردن همه شهرداران از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان موافق نیست
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، عبدالرضا هاشم‌زایی اظهار کرد:‌ در ابتدا برخی از نمایندگان استفساریه‌ای را در مجلس مطرح کردند تا شهردار تهران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان مستثنی شود. اما مجلس با رای بالا فوریت این طرح را رد کرد. در حالی که اگر از ابتدا همه شهرداران در این استفساریه مستثنی می‌شدند احتمال رای آوری آن وجود داشت. اما در کل مجلس نسبت به قانونی که تصویب کرده حساس است و نمی‌خواهد آن قانون لغو شود.

    وی با بیان اینکه استفساریه مستثنی کردن شهردار تهران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان به صورت عادی در کمیسیون اجتماعی و شوراها مطرح شد اما رای نیاورد، افزود: حالا عده‌ای به دنبال استفساریه جدیدی هستند که بر اساس آن همه شهرداران از این قانون مستثنی می‌شوند. اگر چه پیش بینی من این است که مجلس با این طرح هم مخالفت خواهد کرد.

    نماینده مردم تهران با بیان این که مستثنی کردن شهردار تهران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان در فراکسیون امید مطرح نشده بود، یادآور شد: از بین نمایندگان تهران هم 8- 9 نماینده بیشتر این طرح را امضا نکرده بودند اما ظاهرا برای استفساریه جدید که شامل همه شهرداران می‌شود بسیاری از نمایندگان کلان شهرها که شهردارشان بازنشسته است به دنبال این استفساریه هستند که تصویب آن بعید به نظر می‌رسد.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی