مدیران خودروعصر اعتبار

عضو کمیسیون عمران مجلس:

عقب ماندگی کشور در تولید سالانه ۵۰۰ هزار واحد ساختمانی

عصر ساختمان- عضو کمیسیون عمران مجلس جذب سرمایه های خارجی در حوزه بازار املاک را مهم ترین تأثیر عضویت ایران در فدراسیون بین المللی املاک و مستقلات دانست.

عقب ماندگی کشور در تولید سالانه ۵۰۰ هزار واحد ساختمانی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از خانه ملت، سیدحسین افضلی با اشاره به آثار مثبت عضویت ایران در فدراسیون بین المللی املاک و مستقلات، گفت: متأسفانه در شرایط کنونی روند گسترش بازار املاک از برنامه های توسعه‌ای مجلس و استراتژی های دولت عقب افتاده است.

  عقب ماندن کشور در تولید سالانه 500 هزار واحد ساختمانی

  نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، قرار است که در سال حدود 700 هزار واحد مسکن در کشور تولید شود، اما امروز بر اساس آمارها سالانه حدود 200 هزار واحد ساخته می شود.

  وی گفت: ما به تفاوت این میزان واحد ساختمانی، در سال های گذشته انباشت شده و حال امروز به صورت تصاعدی آثار منفی خود را نشان می دهد. از طرف دیگر شرایط اقتصادی کشور باعث بروز آثار منفی در حوزه مسکن شده و قطعا با این شرایط به شرایط قابل قبول و مثبت دست نخواهیم یافت.

  باید میان دلالان و مشاوران حرفه ای تفاوت قائل شد/انتقال تجربیات با عضویت ایران در فدراسیون بین المللی املاک

  افضلی ادامه داد: عضویت ایران در فدراسیون بین المللی املاک و مستقلات مزایای بسیاری دارد، که استفاده از تجربیات دیگر کشورها در حوزه توسعه بازار مسکن یکی از آثار مثبت آن است، یکی دیگر از فواید آن، ارائه آموزش های مشاوره ای برای مشاوران املاک است، زیرا باید میان دلالان و مشاوران حرفه ای تفاوت قائل شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی