مدیران خودروعصر اعتبار

وزیر راه و شهرسازی:

بررسی واگذاری ۶۰هزار مسکن مهر به کمیته امداد امام

عصر ساختمان- وزیر راه و شهرسازی با اشاره به رکود تولید در بازار مسکن گفت: مهمترین برنامه جریان سازی تولید با هدف ایجاد تعادل بین سیر تقاضا و سیر تولید در بازار مسکن است.

بررسی واگذاری ۶۰هزار مسکن مهر به کمیته امداد امام
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، محمد اسلامی پس از برگزاری جلسه با حضور استاندار گلستان و مدیران کل استانی در جمع خبرنگاران با اشاره به سیاست‌های بخش مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: وظیفه وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن به موجب قانون اساسی، فراهم کردن زمینه خانه دار شدن مردم جامعه با اولویت قشر متوسط و کم درآمد است.

  وی افزود:‌ با توجه به رکود تولید مسکن در کشور مهمترین برنامه ما جریان سازی تولید با هدف ایجاد تعادل بین سیر تقاضا و سیر تولید است.

  وزیر راه و شهرسازی تکمیل واحد‌های باقیمانده مسکن مهر با کمک مردم  متقاضیان را اولویت برنامه‌های مسکن اعلام کرد و گفت: 60 هزار واحد مسکن مهر به کمیته امداد امام خمینی منتقل می‌شود که شهر به شهر در حال بررسی است.

  اسلامی با بیان اینکه «برنامه تولید 100 هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده  270 محله به 31 استاندار ابلاغ شده است» تاکید کرد:‌طبق دستور رئیس جمهوری و مصوبه دولت تمامی زمین‌های متعلق به دستگاه‌های دولتی که در بافت‌های فرسوده واقع شده است باید برای اجرای طرح نوسازی بافت‌های فرسوده در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد.

  وی با اشاره به طرح بازآفرینی شهری نیز گفت: در مراکز شهر ها بافت واجد ارزش در قالب طرح بازآفرینی شهری انجام می‌شود که منابع مورد نیاز آن از صندوق توسعه ملی تامین شده و تسهیلات کم بهره به علاوه محاسبه هزینه صفر برای صدور پروانه ساختمان به آن تعلق می‌گیرد.

  وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در طرح بازآفرینی شهری مهم شکل گیری جریان تولید مسکن با همکاری مسکن سازان، دولت و مردم است.

  اسلامی از دستور رئیس جمهوری برای توجه به تامین مسکن خانه‌ اولی ها در طرح‌های فوق خبر داد و گفت: طبق این دستور رئیس جمهوری، استان‌ها با یکدیگر وارد رقابت می‌شوند  و استان‌ برنده ضمن دریافت جایزه، مجوز آغاز عملیات نوسازی یا بازآفرینی محلات دیگر را دریافت می‌کند.

  وی در ادامه به برنامه وزارت راه و شهرسازی و دستورات ابلاغ شده به سایر دستگاه‌ها نسبت به رفع نقاط پر حادثه اشاره کرد و گفت: 3300 نقطه پر حادثه در کشور وجود دارد که نیمی از آنها در اولویت یک و نیمی دیگر در تقدم دو  قرار دارند، اما در تلاش هستیم منابع مالی مورد نیاز برای رفع نقاط پر حادثه با اولویت‌ یک شروع شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو