مدیران خودروعصر اعتبار

مبادرت بنیاد مستضعفان به ساخت انبوه مسکن برای اقشار متوسط به پایین

عصر ساختمان- ساخت مسکن برای اقشار متوسط به پایین یکی از برنامه‌های راهبردی بنیاد است که جای "مال‌ها" و مجتمع‌های لوکس را در برنامه ما گرفته است.

مبادرت بنیاد مستضعفان به ساخت انبوه مسکن برای اقشار متوسط به پایین
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از هیبنا، منوچهر خواجه دلویی معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان، با اشاره به سیاست جدید بنیاد مستضعفان در خصوص ساخت‌ و سازها، اظهار کرد: در بخش مسکن قبلا بنیاد مجمتع‌های تجاری و لوکس را در هر جایی که زمین داشت، می‌ساخت. مجتمع‌های لوکس نیز عمدتا مورد استفاده برندهای خارجی بود؛ به این جمع بندی رسیدیم که شان بنیاد این است که ساخت و ساز را به سمت مردم سوق دهد.

  وی بیان کرد: بر این اساس برنامه بنیاد به سمت پروژه‌های انبوه رفت که مخاطبان آن اقشار متوسط به پایین هستند.

  معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان یادآور شده است: در حال حاضر حدود یک میلیون مترمربع در هلدینگ عمران مسکن زیربنا در حال تولید است که به طور مرتب پروژه به این کارها اضافه و واگذار می‌شود.

  وی با بیان این‌که به تازگی ساخت یک مجموعه 800 واحدی در اسلامشهر (واوان ونک پارک) آغاز شده است، اظهار کرد: واحدهای این پروژه‌ها از مرحله سفت‌کاری عبور کرده و در مرحله نازک‌کاری قرار دارد.

  خواجه دلویی با یادآوری این‌که زمین، پروانه و ... این پروژه با قیمت کارشناسی توسط شرکت ونک‌پارک خریداری شده است، افزود: زمانیکه پیشرفت فیزیکی پروژه به 35 درصد برسد، مجوزهای پیش فروش صادر شده و با یک قیمت کارشناسی که به تایید کمیته‌ای در بنیاد مستضعفان رسیده، عرضه می‌شود.

  وی با بیان این‌که در شیراز پروژه‌ای 1200 واحدی در منطقه متوسط به پایین در حال ساخت است، گفت:‌ در مشهد، کرمانشاه، یزد، اصفهان و.. پروژه‌های بزرگ ساخت واحدهای مسکونی برای اقشار متوسط به پایین و در شان و جایگاه بنیاد مستضعفان در حال اجراست.

  خواجه دلویی تاکید کرد: در این بخش روی صدور اسناد تاکید ویژه‌ای داریم؛ رعایت حقوق ذی‌نفع یکی از سر لوحه‌های شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد است. مهم‌ترین ذی‌نفع هم خریداران هستند. در این راستا طی سه سال اخیر در بخش واگذاری‌ها بالغ بر 6400 سند به مردم داده شده است. در حال حاضر هم برنامه‌ریزی به گونه‌ای شده که از زمان تحویل خانه حداکثر پس از یکسال باید سند و پایان کار آن گرفته شود.

  وی با اشاره به این‌که این کار برای بنیاد مستضعفان برکت می‌آورد، اظهار کرد: هر پروژه‌ای در بنیاد تا طراحی آن کامل نباشد، پروانه اخذ نشده باشد و همه مسائل آن روشن نباشد حق شروع ندارد.

  معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان با اشاره به ساخت 185 واحد مسکونی در قالب طرح نیلوفر در جنوب شرق تهران، گفت:‌ این واحدها به اتمام رسیده و به ذی‌نفعان واگذار شده است. در حال تهیه اسناد و پایان کار هستیم و احتمالا مراسمی در این رابطه برگزار خواهیم کرد. این پروژه، کل جنوب شهر تهران و تعریف این منطقه را متحول کرده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو