مدیران خودروعصر اعتبار

قلعه‌ سریال محبوب بازی تاج و تخت به فروش می‌رسد

عصر ساختمان- فصل بعدی سریال بازی تاج و تخت در سال ۲۰۱۹ به نمایش در خواهد آمد و همه مشتاق هستند تا ببینند چه کسی بر تخت آهنین معروفش می‌نشیند.

قلعه‌ سریال محبوب بازی تاج و تخت به فروش می‌رسد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از خبرآنلاین، لوکیشن‌های سریال بازی تاج و تخت گردشگران زیادی را به خود جذب کرده‌اند و به این دلیل، قلعه‌هایی قدیمی در کشورهای مختلف بر شهرتشان افزوده شده. حالا یکی از قلعه‌ها که در سریال با نام ریورران شناخته می‌شود، برای فروش گذاشته شده است. نام اصلی این قلعه، گاسفورد (Gosford) است و در ایرلند شمالی قرار دارد.

  قیمتی که برای این قلعه گذاشته‌اند، برای یک قلعه‌ی بزرگ، نسبتاً معقول است. با 656 هزار دلار می‌توانید صاحب این قلعه شوید. در نظر بگیرید که قیمت متوسط یک آپارتمان در منطقه‌ی منهتن حدود 2 میلیون دلار است و از طرفی هم این یک بنای تاریخی 200 ساله محسوب می‌شود. قلعه‌ی گاسفورد در فصل سوم سریال بازی تاج و تخت برای فیلم‌برداری نمای بیرونی قلعه‌ی تخیلی ریورران استفاده شد.

  قلعه‌ی گاسفورد در سال‌های 1800 میلادی توسط کنت دوم گاسفورد به نام آرچیبالد آچسون (Archibald Acheson) ساخته شد و تا سال 1921 در دست همین خاندان بود. در طول جنگ‌جهانی دوم، از این قلعه برای استقرار نظامی و به عنوان اقامتگاه سربازان استفاده شد. همچنین بخشی از آن را به زندان نظامی تبدیل کردند. بعد از جنگ، قلعه با زمین‌های اطرافش به وزارت کشاورزی فروخته شد. در سال 1983 کاربری قلعه به هتل تغییر پیدا کرد تا این که در سال 2006 قلعه را مالک جدیدی خرید.

  اکنون فضای داخلی قلعه، دکوراسیونی جدید دارد و آنطور که انتظار دارید یک فضای تنگ و تاریک به سبک قلعه‌های قرون وسطی نیست.

  بخش‌هایی از قلعه را که برای فروش گذاشته‌اند، شامل 6 واحد مسکونی می‌شود که نام‌هایی مثل «The Old Keep» و «The Round Tower» را روی آنها گذاشته‌اند. هر بخش دارای 325 مترمربع فضای داخلی است و برخی هم دارای باغ در پشت‌بام هستند.

  در سکانس‌های کلیدی سریال بازی تاج و تخت، لوکیشن‌هایی از همین قلعه‌ی ایرلندی دیده می‌شود و در فصل سوم بود که راب استارک در کنار دایی ادمور و مادرش مدتی در این قلعه اقامت داشتند.

  یکی از نقاط عطف سریال بازی تاج و تخت، جایی است که راب استارک، تصمیم می گیرد ریچارد کارستارک را به جرم خیانت در ریورران اعدام کند. تمامی تصاویر این سکانس در قلعه‌ی گاسفورد فیلم‌برداری شده است. کارستارک که یکی از خدمتگزاران و رعایای خاندان استارک بود، لینیستر را گردن زده بود. این کار راب استارک باعث شد تا بسیاری از حامیانش دست از طرفداری او بردارند و در نهایت، همه چیز منجر به حوادث تلخ عروسی خونین شود.

  اگر فکر می‌کنید قیمت قلعه بالا است به این خبر توجه کنید که شرکت Airbnb در واکنش به آگهی فروش قلعه اعلام کرده است که حاضر است به بازسازی بخشی از قلعه برای این که کاملاً شبیه فضای دیده شده در سریال شود، کمک کند اما شرط اصلی، اجاره دادن قلعه از طریق Airbnb است. به طور حتم وقتی قلعه به شکلی که در سریال دیده می‌شود بازسازی شود، تعداد زیادی از طرفداران سریال آن را به عنوان مقصد سفرشان انتخاب می‌کنند و درآمد خوبی هم برایشان حاصل خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو