مدیران خودروعصر اعتبار

فروش اوراق مشارکت برای اجرای طرح بازآفرینی شهری در سال ۹۸

عصر ساختمان- عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان انتشار اوراق مشارکت در لایحه بودجه سال ۹۸ در نظر گرفته شده و بخشی از این اعتبارات متعلق به شهرداری ها است.

فروش اوراق مشارکت برای اجرای طرح بازآفرینی شهری در سال ۹۸
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از خانه ملت، سیدهادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس از موافقت هیأت دولت با انتشار اوراق مشارکت جهت اجرای طرح بازآفرینی شهری در کلانشهرها خبر داد و گفت: اخیرا تعدادی از شهرداران کلانشهرها به رئیس جمهور نامه نوشته و درخواست کردند که با توجه به وضعیت مالی شهرداری ها و کمبود اعتبارات برای اجرای طرح بازآفرینی در لایحه بودجه سال 98، مجوزی برای انتشار اوراق مشارکت داده شود که در نهایت دولت با این پیشنهاد موافق کرده است.
  بافت فرسوده

  فروش اوراق مالی اسلامی در سال 98  برای تسریع در روند اجرای طرح بازآفرینی شهری

  نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: احتمالا این مصوبه در تبصره 5 لایحه بودجه سال 98 گنجانده شود، تا شهرداری ها بتوانند از طریق فروش اوراق مالی اسلامی، به روند اجرای طرح بازآفرینی شهری سرعت ببخشند.

  انتشار 26 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت در لایحه بودجه سال 98

  طبق بررسی های انجام شده، در شرایط کنونی حدود 26 هزار میلیارد تومان انتشار اوراق مشارکت در لایحه بودجه سال 98 در نظر گرفته شده و بخشی از این اعتبارات متعلق به شهرداری ها است

  وی گفت: طبق بررسی های انجام شده، در شرایط کنونی حدود 26 هزار میلیارد تومان انتشار اوراق مشارکت در لایحه بودجه سال 98 در نظر گرفته شده و بخشی از این اعتبارات متعلق به شهرداری ها است.

  این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: البته اخیر سازمان برنامه و بودجه، با اختصاص اعتبار 6 هزار میلیارد تومانی برای اجرای طرح بازآفرینی شهری موافقت کرده است، اما اجرای کامل این طرح کلان به اعتبارات بیشتری نیاز دارد.

  اجرای بخشی از طرح بازآفرینی شهری نیازمند اعتبار مستقیم دولتی است

  بهادری تصریح کرد: برای اجرای طرح بازآفرینی شهری، برخی بخش ها نیازمند اعتبار مستقیم دولتی است و در این زمینه به هر میزانی که بتوانیم این ردیف اعتباری را تقویت کنیم، بسیار مفید و کارساز خواهد بود، اما با توجه به اینکه کل اعتبارات عمرانی کشور در سال 98 حدود 62 هزار میلیارد تومان است، شرایط برای افزایش اعتبارات این حوزه فراهم نیست.

  عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امروز بر اساس آمارها حدود 3/5 میلیون نفر دچار بدمسکنی هستند و برخی از مناطق کلانشهرها به ویژه تهران از نظر بافت فرسوده و غیرایمن در شرایط نگران کننده ای قرار دارد، بنابر این با این شرایط تسریع در اجرای طرح بازآفرینی شهری ضروری است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو