مدیران خودروعصر اعتبار

مجید فراهانی تاکید کرد:

لزوم توجه به مدیریت پسماند ناشی از تصفیه خانه فاضلاب تهران

عصر ساختمان- رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی در صحن علنی شورای شهر تهران ضمن تذکر کتبی، به «لزوم توجه به مدیریت پسماند ناشی از تصفیه خانه فاضلاب تهران» اشاره کرد.

لزوم توجه به مدیریت پسماند ناشی از تصفیه خانه فاضلاب تهران
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، مجید فراهانی در جریان صد و سیزدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به شرایط انباشت فاضلاب تهران به لزوم بهره برداری و دفن مناسب لجن و کود انسانی تاکید کرد.

  وی در این خصوص گفت: اجراء و تکمیل شبکه فاضلاب یکی از اقدامات مناسب در مسیر توسعه پایدار هر شهر به شمار می رود، اقدامی که هر چند با تاخیر در تهران آغاز شد اما تکمیل و به سرانجام رساندن آن و استفاده بهینه از آن باید در دستور کار مدیریت شهری و وزارت نیرو قرار گیرد تا ما شاهد عوارض زیست محیطی ناشی از اقدام نا هماهنگ و جزیره ای در این موضوع نباشیم.

  عضو شورای شهر تهران افزود: بر اساس گزارش رسانه ها و تایید معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران در گفت‌وگو با رسانه هایی که این موضوع را پیگیری کرده اند، حدود 8 سال است که شرکت فاضلاب تهران در خرمن تپه واقع در جنوب تهران در زمینی به مساحت حدود 1000 هکتار به انباشت و دپوی لجن فاضلاب تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران اقدام نموده است و برای مدیریت، بهره برداری و دفع این لجن و «کود انسانی» اقدام مناسبی انجام نداده و شهرداری را بر اساس قانون مدیریت پسماند مسئول مدیریت لجن‌های فاضلاب و استفاده‌های بعدی از آن می داند.

  فراهانی خاطر نشان کرد: مطمئنا تداوم این اقدامات ناهماهنگ و جزیره ای به حل مساله مدیریت پسماند ناشی از تصفیه خانه فاضلاب تهران کمکی نخواهد کرد و ما را با چالش های ناشی از انباشت بی رویه لجن فاضلاب و کود انسانی دپو شده مواجه خواهد کرد.

  رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گفت: بر همین اساس و در اجرای بند 3 ماده 71 قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره «لزوم توجه به مدیریت پسماند ناشی از تصفیه خانه فاضلاب تهران» به شهرداری تهران تذکر می دهم.

  وی در پایان اظهار کرد: امیدوارم با اقدام به موقع، موثرشهردار تهران شاهد توجه بیش از پیش به مسائل زیست محیطی شهر تهران و فراهم نمودن تهران به عنوان شهری برای زندگی همه شهروندان باشیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   رویداد ها در یک نگاه
   • ۰
   • ۰
   • هفته نامه
   • ۰
   • هفته نامه
   • هفته نامه
   • هفته نامه
   • هفته نامه
   • هفته نامه عصر ساختمان
   آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
   آرشیو