مدیران خودروعصر اعتبار

رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن اعلام کرد:

آمار جدید از افتتاح حساب در صندوق پس انداز مسکن یکم

عصر ساختمان- رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن از افتتاح حساب۵۵۱ هزار و ۵۴۴ سپرده گذار در صندوق یکم از ابتدای تشکیل این صندوق تا ۱۳ دی ماه سال جاری خبر داد.

آمار جدید از افتتاح حساب در صندوق پس انداز مسکن یکم
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از هیبنا، مهدی احمدی رییس اداره کل روابط عمومی بانک عامل بخش مسکن، با بیان اینکه حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم از خردادماه سال 94 به منظور فراهم شدن امکان اعطای تسهیلات خرید مسکن راه‌اندازی شد، گفت: از ابتدای این دوره تا پایان سیزدهم دی ماه سال جاری معادل 551 هزار و 544 فقره سپرده گذاری به قصد دریافت تسهیلات خرید مسکن در این صندوق در شهرهای سراسر کشور افتتاح شده است.

  وی به مجموع تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان خریدمسکن از محل صندوق یکم نیز اشاره کرد و گفت: تا بازه زمانی اشاره شده، مجموعا 88 هزار و 908 فقره تسهیلات خرید مسکن به سپرده گذاران این صندوق در سراسر کشور پرداخت شده است به این معنا که این تعداد خانه اولی و سپردهگذار در صندوق یکم، موفق شدند با دریافت این تسهیلات اقدام به خرید مسکن کنند و خانه دار شوند.

  رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن مبلغ تسهیلات اعطا شده از محل صندوق یکم را معادل 6 هزار و 720 میلیارد و 600 میلیون تومان اعلام کرد.

  وی به سقف تسهیلات اعطایی از محل صندوق یکم در شهرهای مختلف کشورنیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سقف تسهیلات این حساب در شهر تهران 80 میلیون تومان، در شهر‌های بزرگ بالای 200 هزار نفر جمعیت60 میلیون تومان و در سایر مناطق شهری معادل 40 میلیون تومان است. نرخ سود تسهیلات در محدوده بافت فرسوده معادل 6 درصد و در سایر مناطق شهری معادل 8.5 درصد، حداقل مدت انتظار اولیه 12 ماه و مدت بازپرداخت آن حداکثر 12 سال است که بازپرداخت تسهیلات طبق درخواست کتبی گیرنده تسهیلات به صورت ساده یا پلکانی (سالانه و دوره‌ای) امکان‌پذیرخواهد بود.

  وی با اشاره به اینکه تسهیلات این صندوق ارزان ترین نوع تسهیلات خرید مسکن محسوب می شود، افزود: یکی از شرایط مهم پرداخت تسهیلات سپری نشدن بیش از 15 سال از تاریخ صدور جواز ساخت و دارا بودن شرایط و مشخصات لازم برای ملک (از جمله رعایت آیین‌نامه 2800 و تأیید استحکام بنا مطابق سایر تسهیلات مشابه) است.

  به گفته وی تسهیلات صندوق پس انداز مسکن موثرترین،ارزان ترین و در عین حال بالاترین سقف تسهیلات خریدمسکن را برای خانه اولی ها فراهم کرده است و تاکنون استقبال بسیار مناسبی از سوی متقاضیان برای افتتاح حساب در این صندوق انجام شده است.

  دولت و وزارت راه و شهرسازی، در اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری، یکی از پایه های اصلی تامین مالی سمت تقاضا در این طرح را صندوق پس انداز مسکن یکم تعریف کرده اند.

  در طرح بازآفرینی شهری، قرار است دارندگان حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در اولویت خرید واحدهای مسکونی نوسازی شده در بافت های فرسوده قرار بگیرند. تسهیلات یکم در بافت فرسوده با نرخ سود کمتر و بدون لحاظ شرط خانه اولی،‌ به سپرده گذاران این صندوق تعلق می گیرد بنابراین مزیت تعریف شده در بافت فرسوده برای صندوق پس انداز مسکن یکم باعث خواهد شد ساخت و سازهایی که در راستای طرح بازآفرینی انجام می شود، از تقاضای بالقوه برخوردار باشد.

  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو