مدیران خودروعصر اعتبار

افزایش قیمت مسکن در اروپا

عصر ساختمان- مرکز آمار اروپا اعلام کرد بهای مسکن در سال گذشته، هم در منطقه یورو و هم در اتحادیه اروپا ۴.۳ درصد افزایش یافته است.

افزایش قیمت مسکن در اروپا
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، در سه ماهه سوم سال 2018 بهای مسکن در کشورهای اروپایی افزایشی بوده است. در مقایسه با سه ماهه دوم سال، این افزایش معادل 1.6 درصد در منطقه یورو و 1.5 درصد در اتحادیه اروپا و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل معادل 4.3 درصد در منطقه یورو و اتحادیه اروپا بوده است.

  در بین کشورهای اروپایی، بیشترین افزایش سالانه بهای مسکن مربوط به اسلوونی با 15.1 درصد بوده است و پس از این کشور، هلند با 10.2 درصد و ایرلند با 9.1 درصد قرار دارند. از طرف دیگر بهای مسکن در سوئد منفی 2.1 درصد و در ایتالیا منفی 0.8 درصد تغییر داشته است.

  در مقایسه با سه ماهه دوم نیز بهای مسکن در هلند با افزایش 3.3 درصد رکورددار است و پس از این کشور، مالت با افزایش 3.1 درصدی و کرواسی با افزایش 2.8 درصدی قرار دارند. بیشترین کاهش نیز مربوط به ایتالیا با منفی 0.8 درصد، رومانی با منفی 0.7 درصد و فنلاند با منفی 0.4 درصد بوده است. در اسلواکی و مجارستان نیز قیمت ها نزولی بوده اند.

  طبق تعریف مرکز آمار اروپا، شاخص بهای مسکن از اندازه‌گیری تغییرات قیمت مسکن خریداری شده توسط خانوارها (آپارتمان، خانه ویلایی و شخصی چند طبقه) به منظور استفاده شخصی یا سرمایه گذاری به دست می‌آید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی