مدیران خودروعصر اعتبار

نخستین خط تولید کنتور‌های هوشمند بازار برق افتتاح شد

عصر ساختمان- خط تولید کنتور‌های سه فاز اتصال اولیه (CKPT) کلاس دو دهم S. مورد نیاز بازار برق کشور با بهره گیری از دانش فنی ایرانی افتتاح شد.

نخستین خط تولید کنتور‌های هوشمند بازار برق افتتاح شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این مراسم که با حضور همایون حائری، معاون وزیر نیرو و داوود فرخزاد، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران برگزار شد، حاضرین ضمن بازدید از مراحل طراحی و تولید کنتور‌های تک فاز و سه فاز هوشمند، خط تولید کنتور‌های اولیه بازار برق (AMI) با کلاس دقت بالا و خاص پست‌های فشار قوی  افتتاح و به بهره برداری رسید.

  دراین مراسم همایون حائری طی سخنانی  قابلیت‌های  شرکت ایرانی سازنده کنتورهای سه فاز اتصال اولیه برای ورود به عرصه طراحی و ساخت رله‌های حفاظتی را که از تجهیزات فوق حساس شبکه به شمار می‌رود، یادآور شد.

  در ادامه این مراسم بردبار، مدیر عامل شرکت ایرانی سازنده کنتورهای سه فاز اتصال اولیه نیز این محصول را اولین کنتور مورد نیاز بازار برق کشور معرفی کرد که به موفق به اخذ تاییدیه شورای ارزیابی شرکت توانیر شده و با کمتر از نصف قیمت مشابه خارجی در کشور تولید می‌شود.

  وی گفت: با وجود افزایش بیش از 10 برابری نرخ ارز محصولات این شرکت از سال 90 تاکنون افزایش قیمت نداشته و در شرایط تحریم ها، کاملا مقاوم و مستحکم خط تولید محصولات جدید را مطابق با نیاز‌های صنعت برق کشور راه اندازی کرده است.

  در ادامه این مراسم معاون وزیر نیرو و هیات همراه از مجموعه آزمایشگاهی الکترونیک افزار آزما که قابلیت انجام تست‌های مرجع بین المللی روی کنتور‌های هوشمند، RTU، دیتالاگر، رله و... را دارد، بازدید کردند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی