مدیران خودروعصر اعتبار

محمد اسلامی خبرداد:

واگذاری ساخت راه‌آهن سریع‌السیر تهران- اصفهان به «شرکت ساخت»

عصر ساختمان- وزیر راه و شهرسازی از بازگشت مجدد ساخت پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران ـ قم ـ اصفهان به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل خبر داد.

واگذاری ساخت راه‌آهن سریع‌السیر تهران- اصفهان به «شرکت ساخت»
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایلنا، محمد اسلامی اظهار کرد: در حالی چهلمین سال پیروزی انقلاب را جشن می‌گیریم که دشمنان ایران اسلامی یک جنگ اقتصادی با هدف وجود نداشتن جمهوری اسلامی به پا کرده‌اند، البته این قبیل اقدامات از روز اول پیروزی انقلاب با اَشکال مختلف و با هدف تحمیل هزینه‌های هنگفت به مردم و انقلاب اعمال شده اما این اقدامات همواره با عنایت خاصه خداوند، جانفشانی‌های مردم و رهبری امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب ناکام مانده‌اند.

  اسلامی با اشاره به تغییر شیوه‌های تحریم علیه نظام در شرایط کنونی گفت: در تحریم‌های جدید، پیگیری آن‌ها با هدف جلوگیری از تحقق اهداف دولت و کشور صورت می‌گیرد.

  وی در ادامه با بیان اینکه رشد و پیشرفت، نیاز‌ها را متفاوت می‌کند تصریح کرد: در دهه گذشته بودجه عمرانی کشور صرف مسائل «شبه جاری» مانند یارانه پرداختی شده است و در مقابل اعتبارات و بودجه جاده‌ها و زیربنا‌ها با استفاده از منابع گوناگون و متفاوت تامین می‌شد.

  اسلامی از پیگیری بند (و) تبصره 5 قانون برای تهاتر مطالبات و بدهی پیمانکاران حوزه راهسازی خبر داد و افزود: 3300 نقطه پر تصادف شناسایی شده و 1700 نقطه در اولویت قرار دارد و باتوجه به درخواست اعتبار 3 هزار میلیارد تومانی دنبال اقدام جدی برای رفع این نقاط در سال 98 هستیم.

  وزیر راه و شهرسازی در ادامه به مشکلات مربوط به تخصیص قیر برای روسازی راه‌ها به ویژه باند‌های دوم اشاره کرد و گفت: متاسفانه طی 6 ماه اول سال قیر تخصیص نیافت، اما یک ماه گذشته قیر از حالت بحران خارج شده و به طور مستمر در حال تخصیص است، اما تاکید ما اجرای روسازی صحیح و درست باتوجه به وضعیت آب و هوا و ماندگاری پوشش جاده‌ها است.

  وزیر راه وشهرسازی درباره مشکلات فرودگاه اصفهان نیز بیان داشت: از نظر وزارت راه و شهرسازی 435 هکتار مربوطه باید مورد کارشناسی و رفع و رجوع قرار گیرد، اما در ادامه کار توسعه باید از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شود.

  این عضو کابینه دوازدهم با اشاره به درخواست‌های نمایندگان مجلس استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی نسبت به تسریع عملیات اجرایی راه‌آهن سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان بیان کرد: تمامی پروژه‌هایی که از شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل به شرکت راه‌آهن واگذار شده بود 15 روز قبل در جلسه هیات دولت مطرح شد تا مجدد به شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل ونقل باز شود، زیرا معتقدیم شرکت راه‌آهن به عنوان بهره‌بردار مطرح است و اساس تأسیس شرکت ساخت و توسعه نیز برای ساخت و تکمیل پروژه‌های زیربنایی حمل ونقل بوده است.

  وی درباره پروژه‌های قابل اجرا در بافت فرسوده تاکید کرد: اگرچه اختیار امور مربوط به استانداران ابلاغ شده، اما اجازه نمی‌دهیم یک قران از اعتبارات مربوط به پروژه‌های بازآفرینی شهری و بافت‌های فرسوده صرف کار‌های نمایشی شود، اولویت در بافت‌های فرسوده مسکن است و بازآفرینی در جمعیت آن منطقه خود را نشان می‌دهد که در صورت جمعیت‌پذیری و رشد مناطق، تزئین محلات از طریق مردم همان محل یا منطقه انجام خواهد گرفت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه عصر ساختمان
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو