مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۷۱ پروژه در شهرهای جدید

عصر ساختمان- معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که ۵۸ هزار واحد مسکن مهر پرند و پردیس در مرحله نازک‌کاری قرار دارند گفت: از آغاز دهه مبارک فجر تا پایان سال، کلنگ‌زنی ۶۸ طرح و افتتاح ۱۰۳ پروژه از جمله تحویل ۲۸ هزار واحد مسکن مهر واقع در شهرهای جدید در دستور کار قرار گرفت.

افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۷۱ پروژه در شهرهای جدید
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، حبیب‌اله طاهرخانی اظهار کرد: شرکت عمران شهرهای جدید به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تا پایان اسفندماه سال جاری برنامه افتتاح 103 پروژه در شهرهای مختلف شامل 29 مورد آماده‌سازی و محوطه‌سازی، 18 فضای آموزشی، یک بزرگراه، 16 بوستان، 11 فضای فرهنگی و مسجد، یک آتش‌نشانی، 11 فضای ورزشی، یک خط انتقال آب، چهار باب کلانتری، دو باب واحد تجاری، یک درمانگاه، سه پروژه مسکونی، پنج طرح روبنایی و زیربنایی به ارزش 443 میلیارد تومان و هم چنین 27 هزار و 997 واحد مسکن مهر را در دستور کار قرار داد که طی هفته‌های اخیر این روند آغاز شده است.

  وی افزود: هم‌چنین طی این ایام آغاز عملیات اجرایی 68 پروژه به ارزش 3 هزار و 722 میلیارد تومان شامل 16 طرح آماده‌سازی و محوطه‌سازی، یک مرکز درمانی، یک تقاطع غیر همسطح، شش پارک و بوستان، چهار فضای فرهنگی و مسجد، 13 فضای ورزشی، 21 مرکز محله، یک پارکینگ، دو واحد تجاری، یک سرای ناحیه، یک مجتمع تجاری و خدماتی و یک پل انجام می‌شود.

  58 هزار مسکن مهر پردیس و پرند در مرحله نازک‌کاری

  مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان این‌که پرونده مسکن مهر شهرهای جدید در سال آینده بسته خواهد شد، ادامه داد: 28 هزار واحد مسکونی که قرار است تا پایان سال جاری افتتاح شود با کلیه امکانات زیربنایی، روبنایی، انشعابات و نصبیات مطابق قرارداد تحویل خواهد شد. تیم فنی و عملیاتی شرکت عمران شهرهای جدید، پروژه‌های آماده افتتاح را بلوک به بلوک بازدید خواهند کرد و ایرادات احتمالی برطرف می‌شود. در هریک از شهرهای پردیس و پرند 5000 هزار واحد مسکونی افتتاح خواهد شد. بجز این 10 هزار تعداد 13 هزار واحد در پرند و حدود 35 هزار مسکن پردیس در مرحله‌ی نازک‌کاری قرار دارد که جمعاً 58 هزار واحد می‌شود و عمده آنها معطل نصب انشعابات و محوطه‌سازی هستند. به همین لحاظ از دستگاه‌های خدمات‌رسان انتظار داریم اتصال انشعابات را تسریع کنند.

  طاهرخانی با اشاره به انعقاد دو قرارداد بزرگ برای تأمین زیرساخت‌ها و مترو پردیس به ارزش 1,400 میلیارد تومان که طی روزهای اخیر انجام شد، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 100 هزار نفر در شهر جدید پردیس ساکن هستند. از سوی دیگر با توجه به این‌که بیش از 80 هزار واحد مسکونی برای پردیس تعریف شده پیش‌بینی می‌شود در آینده جمعیت پردیس به 400 هزار نفر برسد که طبیعتاً نیازمند توسعه زیرساخت‌های کلان در این شهر هستند. خوشبختانه در لایحه بودجه سال 1398 متروی پردیس صاحب بودجه مجزا شده و در نظر داریم این پروژه را به قرارگاه خاتم‌الانبیاء واگذار کنیم که طی چهار سال مترو به پردیس خواهد رسید.

  به گفته وی، در شهر جدید پردیس عقب‌ماندگی جدی در خصوص زیرساخت‌ها و آماده‌سازی نسبت به واحدهای مسکونی دیده می‌شود که سال آینده این عقب‌ماندگی را جبران می‌کنیم.

  جایگزین مسکن مهر کلنگ‌زنی شد

  معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص تولید و عرضه 200 هزار مسکن مشارکتی توسط شهرهای جدید گفت: با توجه به اهداف وزارت راه و شهرسازی مبنی بر تولید 400 هزار مسکن تا سال 1400 از این تعداد عرضه 200 هزار واحد به مجموعه شهرهای جدید محول شده که امسال 67 هزار واحد را تعریف کرده‌ایم و به این هدف دست پیدا می‌کنیم. بخشی از این تعداد کلنگ‌زنی شده و عملیات اجرایی تعداد باقی‌مانده نیز تا پایان سال انجام خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه عصر ساختمان
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو