مدیران خودروعصر اعتبار

مهاجرت معکوس از شهرها به روستاهای کهگیلویه و بویراحمد

عصر ساختمان- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این استان مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها به سرعت در حال انجام شدن است.

مهاجرت معکوس از شهرها به روستاهای کهگیلویه و بویراحمد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، حسین جنتی در جلسه بررسی طرح توسعه منظومه‌های روستایی در گچساران افزود: در استان کهگیلویه و بویراحمد 719 روستای بالای 20 خانوار وجود دارد.

  وی بیان کرد: تاکنون برای این تعداد روستای استان صد درصد تهیه طرح هادی انجام شده است.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: طرح توسعه پایدار منظومه روستایی شهرستان گچساران در شورای برنامه ریزی استان تصویب نهایی شده است.

  جنتی عنوان کرد: این طرح برای اولین بار در کهگیلویه و بویراحمد و به صورت پایلوت در روستاهای شهرستان گچساران اجرا خواهد شد.

  وی گفت: چگونگی توزیع خدمات، فراهم آوردن شبکه دسترسی راه ها، جلوگیری از اقدامات پراکنده سازمان ها در زمینه عمران روستایی و ساماندهی این فعالیت ها در طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی تعریف شده است.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در کهگیلویه و بویراحمد مهاجرت معکوس از شهر به روستاها به سرعت در حال انجام شدن است.

  جنتی بیان کرد: در شهرستان گچساران این مهاجرت معکوس بیشتر وجود دارد.

  وی افزود: با تلاش و پیگیری نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس طرح منظومه روستایی به عنوان پایلون در کهگیلویه و بویراحمد در روستاهای گچساران اجرا می شود.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: با اجرای این طرح شاهد تحول عظیمی در روستاها خواهیم بود.

  جنتی اضافه کرد: در سالجاری 250 پروژه در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در دست اجراست.

  وی گفت: این پروژه ها در غالب آسفالت، سنگفرش، جدول و دیوار حائل هستند.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: سرجمع اعتبارات امسال این نهاد 500 میلیارد ریال اعتبار به این نهاد در کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شده است.

  جنتی اضافه کرد: تاکنون 800 پروژه تحت عنوان طرح هادی در 398 روستای کهگیلویه و بویراحمد اجرا شده است.

   جلسه بررسی طرح توسعه منظومه های روستایی با حضور معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور، نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس، مدیران استانی و شهرستانی در سالن فرمانداری گچساران برگزار شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی