مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس انجمن انبوه‌سازان کشور:

لزوم آسیب شناسی بازار مسکن در سال آینده

عصر ساختمان- برزگر با اشاره به لزوم آسیب شناسی بازار مسکن در شرایط کنونی گفت: تسهیلات صدمیلیون تومانی ساخت مسکن برای تهران جوابگو نیست.

لزوم آسیب شناسی بازار مسکن در سال آینده
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جمشید برزگر، رئیس انجمن انبوه‌سازان کشور در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از کاهش چشمگیر خرید و فروش مسکن خبر داد و گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد همزمان با افزایش قیمت مصالح ساختمانی و کاهش قدرت خرید متقاضیان، میزان معاملات مسکن کاهش یافته است و پیش‌بینی می‌شود سال آینده این روند ادامه یابد.

  وی به تسهیلات ساخت مسکن اشاره کرد و گفت: در صورتیکه تسهیلات صد میلیون تومانی ساخت مسکن در تمامی شهر‌ها به صورت یکسان پرداخت شود، می‌توانیم به رونق تولید مسکن امیدوار باشیم.

  برزگر تأکید کرد: تسهیلات صد میلیون تومانی ساخت مسکن برای کلانشهر تهران جوابگو نیست و با توجه به تورمی که در این شهر ایجاد شده با این مبلغ فقط می‌توانیم 10 متر واحد مسکونی بسازیم.

  رئیس انجمن انبوه‌سازان کشور گفت: این تسهیلات باید شرایط بازپرداخت مناسبی داشته باشد تا تولیدکنندگان و سازندگان مسکن از آن استقبال کنند.

  برزگر با بیان اینکه برای بهبود اوضاع مسکن پیشنهاداتی به وزارت راه و شهرسازی ارائه داده‌ایم، گفت: هم اکنون وضعیت بازار مسکن برای اقشار کم درآمد و با درآمد متوسط بسیار مشکل و همین مساله زمینه‌ساز افزایش حاشیه‌نشینی در شهر‌ها شده است.

  رئیس انجمن انبوه‌سازان کشور تأکید کرد: باید مانع ساخت و ساز‌های غیرمجاز در کشور شویم، زیرا این معضل باعث افزایش تولید مسکن‌های ناایمن شده و این روند زمینه‌ساز رشد واحد‌های مسکونی بی کیفیت خواهد شد.

  وی بیان کرد: دولت باید برنامه‌ریزی مناسبی برای بهبود وضعیت بازار مسکن و همچنین اجرای صحیح طرح بازآفرینی شهری داشته باشد، زیرا تنها راهکار بهبود وضعیت بازار مسکن، نوسازی بافت‌های فرسوده است.

  برزگر از آسیب‌شناسی بازار مسکن خبر داد و گفت: هم اکنون 22 میلیون نفر در ایران ساکن هستند و با توجه به کاهش تولید مسکن باید برای تأمین واحد‌های مسکونی این افراد چاره‌اندیشی کرد.

  رئیس انجمن انبوه‌سازان کشور گفت: شاید تزریق 50 میلیارد تومان به مسکن مهر برای اقشار کم درآمد جوابگو باشد، اما این مبلغ فقط 70 تا 80 درصد قیمت تمام شده واحد‌های مسکونی را شامل می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه عصر ساختمان
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو