مدیران خودروعصر اعتبار

منطقه ۲۲، جزیره جدا افتاده از تهران است

عصر ساختمان- یک کارشناس حوزه ترافیک با اشاره به اینکه قطب گردشگری تهران، محروم از حداقل امکانات حمل و نقل عمومی است، گفت: منطقه ۲۲ با افزون بر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت به مثابه جزیره‌ای جدا افتاده از تهران است که مردم آن از حداقل امکانات حمل و نقل عمومی محروم هستند.

منطقه ۲۲، جزیره جدا افتاده از تهران است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، شهرام جباری‌زادگان تاکید کرد: مدیران شهری وقتی می‌توانند شهروندان را به استفاده از حمل‌ونقل عمومی تشویق و استفاده از خودروی شخصی را محدود کنند که امکانات و تسهیلات لازم را برای مردم در نظر بگیرند. این کارشناس حوزه ترافیک اضافه کرد: واقعیت این است که شهروندان تهران از خدمات حمل و نقلی کافی برخوردار نیستند و در این میان، شهروندان منطقه 22 از حداقل امکانات و تسهیلات حمل‌ونقل عمومی کاملا محروم هستند. مگر می‌شود مردم را به استفاده از حمل‌ونقل عمومی دعوت و با اعمال محدودیت‌های ترافیکی به استفاده از حمل و نقل همگانی مجبور کرد اما نه مترو برای آنها در نظر بگیریم، نه اتوبوس و حتی نه تاکسی! می‌گویند منطقه 22 قطب گردشگری تهران است؛ مگر می‌شود منطقه‌ای قطب گردشگری باشد اما هیچ امکانی برای رفت و آمد جمعی برای ساکنان آن منطقه پیش‌بینی نشده باشد، چه برسد به گردشگران؟

    محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران هم با بیان اینکه در غرب تهران به ویژه در مناطق 21 و 22 در زمینه حمل و نقل عمومی کمبود وجود دارد، گفت: قرار بود این موارد در طرح جامع حمل و نقل ریلی مورد توجه قرار گیرد و تا پایان شهریور سال 97 بازنگری این طرح انجام شود، اما هنوز بازنگری طرح مرحله تصویب را پشت سر نگذاشته است. او ادامه داد: تجربه ثابت کرده تا طرح‌های بالادستی آماده شود و شهرداری بخواهد آنها را اجرایی کند، زمان زیادی صرف خواهد شد و در نتیجه حتی پس از تصویب نسخه بازنگری طرح جامع ریلی نیز، به این زودی‌ها شاهد بهبود امکانات حمل و نقل انبوه‌بر و سریع‌السیر در منطقه 22 نخواهیم بود. علیخانی معتقد است یکی از راهکارهای حل مشکلات این مناطق استفاده از ظرفیت مجتمع‌های تجاری است که در منطقه 22 متمرکز شده است. وی پیشنهاد داد: شهرداری تهران با این مجتمع‌ها که به دلیل احکام ماده 100 هم به شهرداری بدهکار هستند وارد مذاکره شود و به جای آنکه طلب‌هایش را به‌صورت نقدی بگیرد که صرف حقوق و دستمزد و هزینه‌های جاری شهرداری می‌شود، این مطالبات را در حوزه توسعه مترو هزینه کند و این مجتمع‌های بزرگ تجاری به‌عنوان بخش خصوصی در تکمیل خطوط مترو همکاری کنند؛ این همکاری به نفع آنها نیز خواهد بود.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی