مدیران خودروعصر اعتبار

طرح‌های فاضلاب تهران به کجا رسید؟

عصر ساختمان- طبق آخرین آمار، ۷۷ درصد از شبکه جمع‌آوری فاضلاب در کلان‌شهر تهران اجرا شده و امسال نیز حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های فاضلاب استان تهران در نظر گرفته شده است.

طرح‌های فاضلاب تهران به کجا رسید؟
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، مطالعات انجام طرح فاضلاب از سال 1327 آغاز و عملاً عملیات اجرایی آن از سال 1374 استارت خورد و تا زمستان سال گذشته، 74 درصد عملیات لوله‌گذاری و در بحث خطوط اصلی و تونل 91 درصد در تصفیه‌خانه‌ها 40 درصد کار انجام شده بود. در این راستا، اواسط زمستان سال 1397، اعلام شد که طرح فاضلاب تهران 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. البته در مناطق مختلف تهران بسته به نوع موقعیت میزان پیشرفت فیزیکی طرح‌ها متفاوت است، اما در مجموع تا آن زمان از 9000 کیلومتر شبکه 6693 کیلومتر اجرایی شده بود.

  اجرای 77 درصد از شبکه جمع‌آوری فاضلاب در کلان‌شهر تهران

  در این راستا، امسال حدود 14 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های فاضلاب استان تهران در نظر گرفته شده است. سیدعلیرضا ساداتی‌فرد - معاون مهندسی و توسعه آبفای استان تهران - درباره پروژه‌های کلان آبفای استان تهران در بخش فاضلاب گفته است با این‌که 77 درصد از شبکه جمع‌آوری فاضلاب در کلان‌شهر تهران اجرا شده، اما بخشی از آن هنوز متصل نشده و دلیل آن تکمیل‌نبودن تصفیه‌خانه‌های فاضلاب است که به همین منظور یکی از برنامه‌های مهم ما در بخش فاضلاب تکمیل مدول‌های 7 و 8 تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران است.

  به گفته وی، مدول‌های 7 و 8 تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران با اعتباری بیش از 10 هزار میلیارد ریال و به ظرفیت 230 هزار مترمکعب در شبانه‌روز حدود یک میلیون و 200 هزار نفر را زیر پوشش قرار می‌دهد.

  معاون مهندسی و توسعه آبفای استان تهران با تاکید بر عقب‌ماندگی روند ساخت شبکه و تأسیسات فاضلاب در سایر شهرهای استان تهران، گفت: برنامه‌ریزی شده است که عملیات اجرایی احداث 8 مدول تصفیه‌خانه فاضلاب برای 10 شهر استان تهران به ظرفیت مجموع 235 هزار متر مکعب در شبانه‌روز برای زیر پوشش قراردادن یک میلیون و 394 هزار نفر با 9,700 میلیارد ریال اعتبار آغاز شود که چهار مدول آن در نیمه اول سال و چهار مدول دیگر در نیمه دوم سال عملیاتی می‌شود.

  پیشرفت فیزیکی 40 درصدی فاضلاب غرب تهران

  ساداتی‌فرد درباره سایر طرح‌های فاضلاب در تهران نیز توضیح داده است که تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران (فیروز بهرام) در چهار مدول و با ظرفیت تصفیه 520 هزار مترمکعب در شبانه‌روز از دیگر طرح‌های آبفای استان تهران است که تاکنون 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و بخشی از اعتبارات آن از طریق بانک توسعه اسلامی تأمین شده است.

  بر اساس گزارش شرکت آب و فاضلاب استان تهران، ساداتی فرد افزود: 12 کیلومتر تونل فاضلاب‌رو غرب تهران که به روش حفاری مکانیزه در حال انجام است به تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران (فیروز بهرام) منتهی خواهد شد که تاکنون هشت کیلومتر از این تونل یعنی حدود 60 درصد آن انجام شده است.

  پیش از این اعلام شده بود اجرای طرح تصفیه‌خانه فیروزبهرام به 1,800 میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه عصر ساختمان
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو