مدیران خودروعصر اعتبار

برگزاری نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان در ۵ محور

عصر ساختمان- نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان از۶ تا ۹ مردادماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران و در راستای تحقق رونق تولید با تمرکز بر ۵ محور اصلی برگزار خواهد شد.

برگزاری نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان در ۵ محور
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، بزرگترین رویداد ملی در صنعت ساختمان به زودی در نمایشگاه بین‌المللی پایتخت اکران می‌شود، با عبور از هجده دوره نمایشگاهی در حوزه صنعت ساختمان، اتاق تعاون ایران درصدد برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان است. در این مورد با دبیر اجرایی نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان گفتگو کردیم.

  علی مطیع جهانی معاون پشتیبانی، برنامه ریزی و تحقیقات اتاق تعاون ایران و دبیر اجرایی نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان تمرکز نمایشگاه نوزدهم را بر 5 محور تشریح می‌کند.

  وی با تاکید براینکه صنعت ساختمان صنعت مادر است و بیش از 60 درصد صنایع کشور به آن وابسته هستند، حضور حداکثری مشارکت کنندگان را نکات برجسته نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان و حمایت از تولیدکنندگان در این نمایشگاه را از محوری ترین اهداف نمایشگاه عنوان کرد؛ مطیع جهانی ابراز داشت: در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری مزین به نام رونق تولید است و حمایت از تولیدکنندگان در دستور کار اقتصاد ملی قرار گرفته است، ایجاد بستری مناسب برای انسجامی از تولیدکنندگان در بزرگترین رویداد ملی کشور در صنعت ساختمان را برخود واجب می دانیم.

  دبیر اجرایی نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان، رویکرد صادراتی را به عنوان دومین محور بیان داشت و گفت: با پذیرش هیات‌های تجاری از کشورهای هدف و ایجاد بستر مناسب برای گفتگو و مذاکره فعالان حوزه صنعت ساختمان، می توان زمینه افزایش تولید و گسترش صادرات و خدمات فنی و مهندسی و تولیدات این صنعت را فراهم کرد.

  وی ادامه داد: همچنین برگزاری همایش ملی در حوزه صنعت ساختمان با حضور اساتید و بزرگان صنعت و میهمانان ویژه  از کشورهایی که در صنعت ساختمان پیشران هستند، تدارک دیده شده است.

  این مقام مسئول افزود: امسال نمایشگاه رویکرد علمی را از مهمترین محورهای اصلی خود قرار داده است، با توجه به مباحث جدید در صنعت ساختمان و با هدف رسیدن به خودکفایی و رونق تولید و بالا بردن سطح علمی فعالان اجرایی در صنعت پیشران کشور  با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران ثبت نام 2دوره آموزشی یکساله MBA و DBA در حوزه تخصصی صنعت ساختمان، همزمان با آغاز نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان شروع و در بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران به کار خود پایان خواهد داد.

  برای اولین بار است که دوره های تخصصی مذکور در کنار برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان تعریف شده است.

  وی ایجاد غرفه ساخت ایران را از دیگر محورهای نمایشگاه نوزدهم برشمرد و تصریح کرد: هدف از ایجاد این غرفه این است که تمامی استارتاپ ها و دانش بنیان ها در این پاویون حضور داشته و تمامی صنعتگران و فعالان این حوزه می‌توانند نیازهای خود را از ابتدا تا انتها از طریق مشاوره و اجرا پیگیری و عملیاتی کنند.

  وی در تشریح فعالیت و خدمات این غرفه اذعان داشت: با توجه به شرایط تحریم، تامین برخی قطعات و مواد اولیه برای این تولیدکنندگان دغدغه ای است که به سختی صورت می گیرد که فعالان و تولیدکنندگان  می‌توانند  با  بهره گیری از خدمات غرفه ساخت ایران، از ظرفیت های علمی و پژوهشی داخلی برای طراحی و راه‌اندازی تولید تا مرز خودکفایی تلاش کنند.

  مطیع جهانی ایجاد یک پاویون با  حضور مشترک ستاد ویژه توسعه فنآوری نانو را از دیگر محورهای نمایشگاه نوزدهم عنوان کرد و گفت: تمامی شرکتهایی که در حوزه صنایع نوین از جمله نانو فعالیت دارند، در سالن اختصاصی که به همین منظور در نظر گرفته شده است، گردهم خواهند آمد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
  آرشیو