مدیران خودروعصر اعتبار

با ابلاغ آیین‌نامه‌ای از سوی معاون اول رییس جمهوری؛

بانک مسکن مکلف به اعطای وام در بافت‌های فرسوده شد

عصر ساختمان- با ابلاغ آیین‌نامه‌ای از سوی جهانگیری، بانک مسکن مکلف به اعطای وام به متقاضیان ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده، مسکن مهر و برنامه حمایتی مسکن به میزان ۴۰ هزار میلیارد ریال شد.

بانک مسکن مکلف به اعطای وام در بافت‌های فرسوده شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، آیین‌نامه اجرایی بند(ب) تبصره (8) قانون بودجه سال 1398 کل کشور، مصوب هیئت وزیران در جلسه دهم شهریورماه 98 را به وزارت راه و شهرسازی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.

  مطابق این آیین‌نامه، وزارت امور اقتصادی و دارایی می‌تواند از محل انتقال بدهی بانک مسکن بابت اصل و سود خطوط اعتباری بانک مرکزی به حساب بدهی دولت، تا سقف مبلغ 50 هزار میلیارد ریال نسبت به افزایش سرمایه دولت در بانک مسکن اقدام کند.

  بر همین اساس، بانک مسکن نیز مکلف به اعطای وام به متقاضیان ساخت مسکن در محلات هدف بازآفرینی شهری، مسکن مهر، واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده و برنامه حمایتی مسکن با معرفی به وزارت راه به میزان 40 هزار میلیارد ریال است.

  هم‌چنین، وزارت راه و شهرسازی مجاز است از طریق شرکت و سازمان برای اجرای پروژه‌های منطبق با طرح‌های جامع، تفصیلی و آماده‌سازی موردنظر، تا سقف 30 هزار میلیارد ریال (هر یک تا سقف 15 هزار میلیارد ریال) تسهیلات لازم را از بانک‌های عامل اخذ و معادل آن، زمین‌های متعلق به خود را در رهن بانک‌ها قرار دهد.

  افزون بر این، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن موظف هستند در صورت درخواست مالکان اعیانی واحدهای مسکن مهر در هر مجتمع و یا بلوک مسکونی به‌صورت جمعی یا انفرادی، نسبت به واگذاری قطعی عرصه زمین‌های اجاره‌ای 99 ساله متعلق به خود به قیمت کارشناسی روز، به‌صورت نقد و یا نقد و اقساط اقدام کنند.

  بر اساس این گزارش، هیئت وزیران در جلسه 10 شهریور 1398 به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی، آیین‌نامه اجرایی قانون بودجه سال 1398 کشور در خصوص تکمیل و تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی مسکن مهر، طرح‌های بازآفرینی شهری و احیای بافت‌های فرسوده و احداث مسکن اجتماعی و حمایتی را تصویب کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۳ ماه پیش
  آرشیو