مدیران خودروعصر اعتبار

تهران اعتبارات بازسازی مناطق زلزله‌زده مسجدسلیمان ابلاغ نشده است

عصر ساختمان- مسعود انصاریان افزود:برای شروع عملیات بازسازی منازل آسیب دیده ناشی از زلزله ۵.۷ریشتری ۱۷تیر ۱۳۹۸ حدود ۹۶۰میلیارد ریال اعتبار به تصویب رسیده که امید است با تخصیص و ابلاغ هرچه زودتر آن بازسازی منازل آسیب دیده وارد مرحله جدی بازسازی شود.

تهران اعتبارات بازسازی مناطق زلزله‌زده مسجدسلیمان ابلاغ نشده است
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، وی با اشاره به اینکه هشت هزار واحد تعمیری و یک هزار 500واحد احداثی ناشی از زلزله مسجدسلیمان باید بازسازی شوند گفت:ارزیابی واحدهای خسارت دیده این شهرستان توسط کارشناسان ارزیاب بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان به صورت محله به محله ادامه دارد و هنوز به پایان نرسیده است.
  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان افزود: احتمال دارد با ادامه ارزیابی خسارت های منازل آسیب دیده ، به تبع آن حجم خسارات وارده ناشی از زلزله مسجدسلیمان افزایش یابد.
  وی گفت: به محض ابلاغ اعتبارات ، مالکان واحدهای مسکونی آسیب دیده پس از تشکیل پرونده و ثبت در سامانه بنیاد مسکن ، به بانک ها معرفی می شوند.
  انصاریان افزود: بر اساس مصوبه هیات دولت ، برای هر واحد احداثی 500میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه و 120میلیون ریال وام بدون عوض پرداخت می شود؛ این رقم برای واحدهای تعمیری  150میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه و 50میلیون ریال وام بدون عوض است.
  وی با بیان اینکه قطعه ای زمینی برای جا به جایی مناطق آسیب دیده و خطرخیز شهر مسجدسلیمان تعریف و جانمایی شده است ادامه داد: بخش مهمی از واحدهای آسیب در محل جدید ساخته خواهند شد تا در آینده خطری متوجه آنان نشود.
  بر اساس این گزارش، در جریان زلزله 5.7 ریشتری 17 تیر شهرستان مسجدسلیمان به هزاران واحد مسکونی خسارت وارد شد.
  هفتم شهریور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه از مناطق زلزله زده مسجدسلیمان دیدن کرد و قول داد به زودی 100 درصد اعتبارات مصوب تخصیص و ابلاغ می شود.
  در این سفر مقرر شد وزارت نفت برای مشارکت در بازسازی مسجدسلیمان 510 میلیارد ریال تسهیلات بانکی دریافت و به آسیب دیدگان ناشی از زلزله اخیر پرداخت کند.
  مسجدسلیمان در 120 کیلومتری شمال اهواز واقع شده است و یکی ازمناطق نفتخیز خوزستان است.
  نخستین چاه نفتی خاورمیانه در مسجد سلیمان به بهره برداری رسید.هم‌اکنون روزانه 140هزار بشکه نفت خام از چاه های این منطقه استخراج می شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو