مدیران خودروعصر اعتبار

تامین مسکن معلولان در کشور

عصر ساختمان- دبیر ستاد مسکن سازمان بهزیستی کشور: تاکنون ۶ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن برای خانواده‌های ۲ معلول تامین و به آنان تحویل شده است.

تامین مسکن معلولان در کشور
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از صدا و سیما، ربوبی روز دوشنبه در کارگروه منطقه‌ای مسکن خانواده‌های 2 معلول که با حضور استان‌های اصفهان، قم، چهار محال و بختیاری و مرکزی  در اراک برگزار شد، گفت:  14 هزار و 200 خانواده با 2 عضو معلول در سطح کشور نیازمند مسکن مناسب هستند که تاکنون 6 هزار و 800 واحد برای این خانواده‌ها تامین و به آنان تحویل شده است.

  وی افزود: ساخت این واحدها از سال 94 در تفاهم‌نامه بین سازمان بهزیستی، بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، سازمان ملی مسکن و انجمن خیران مسکن ساز کلید زده شده و بیناد مستضعفان تاکنون یک میلیارد و 200 میلیون ریال برای ساخت واحدهای مسکونی ویژه خانواده های 2 معلول تامین کرده است.

  دبیر ستاد مسکن سازمان بهزیستی گفت: همچنین برای ساخت این واحدها 400 میلیون ریال تسهیلات با بهره کم و 100 میلیون ریال کمک بلاعوض به مددجویان بهزیستی پرداخت شده است.

  ربوی افزود : همچنین بسیج سازندگی ساخت پنج هزار واحد مسکونی در شهرهای کمتر از 25 هزار نفر را آغاز کرده که 600 واحد آن ساخته شده است.

  وی گفت : وضعیت مشارکت خیران در استان مرکزی مطلوب است و استان کمتر برای دریافت اعتبار از سازمان درخواست کمک دارد و این مهم نشانه توجه خیران در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر است.

  مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور نیز گفت: ساخت 10 هزار واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی ویژه خانواده‌های با 2 عضو معلول به همت این مجموعه عملیاتی شده است.

  سلکی افزود: خیران 40 هزار واحد مسکونی در سال‌های گذشته برای خانوارهای بی بضاعت تامین کرده‌اند و لازم است انجمن خیران مسکن ساز در استان‌ها در راستای تامین خانه دار شدن اقشار آسیب پذیر تقویت شود و نباید این مهم مورد غفلت قرار گیرد.

  مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز گفت: 2 هزار و 193 واحد مسکونی از ابتدای آغاز نهضت ساخت مسکن ویژه مددجویان در این استان واگذار شده است.

  امینی افزود: 150 واحد از این تعداد در سال گذشته و امسال به متقاضیان تحویل شده است.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی نیز گفت: برای 4 هزار و 800 واحد مسکونی در سال جاری تسهیلات ساخت تصویب شده است.

  «محمدرضا رضافرح» افزود: چهار هزار و 800 میلیارد ریال تسهیلات با نرخ چهار درصد در اختیار آسیب دیدگان سیل قرار گرفته است و  هزار و 60 میلیارد ریال نیز کمک بلاعوض نیز امسال در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

  65 هزار توانجو در استان مرکزی از خدمات بهزیستی استفاده می‌کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۹ ماه پیش
  آرشیو