مدیران خودروعصر اعتبار

تثبیت قیمت مصالح ساختمانی در چند ماه اخیر؛

متعادل شدن قیمت‌ها به صلاح بازار مسکن است

عصر ساختمان- سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: فعالان بازار مصالح ساختمانی باید از تمام توان خود برای متعادل کردن قیمت این محصولات استفاده کنند، زیرا اگر قیمت ها تعدیل شود، بازار مسکن رونق گرفته و ساخت و ساز افزایش می یابد و در نهایت میزان فروش محصولات ساختمانی بالا می رود.

متعادل شدن قیمت‌ها به صلاح بازار مسکن است
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از خانه ملت، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به نقش ثبات بازار مصالح و تجهیزات ساختمانی در کاهش قیمت مسکن در چند ماه اخیر، گفت: خوشبختانه در تابستان سال جاری شاهد تثبیت قیمت ها در بازار مصالح ساختمانی بوده ایم که این مسئله به صورت مستقیم بر بازار مسکن اثر مثبت گذاشته است.

  کاهش 10 درصدی قیمت میلگرد و آهن در چند ماه اخیر

  نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر بر اساس آمارهای ارائه شده، قیمت میلگرد و آهن در چند ماه اخیر بیش از 10 درصد کاهش یافته است که این موضوع در کاهش قیمت مسکن موثر خواهد بود.

  تأثیر قیمت مصالح ساختمانی در قیمت تمام شده تولید مسکن

  وی تصریح کرد: به طور حتم قیمت تمام شده تولید مسکن تحت تأثیر عوامل مختلفی است که مصالح و تجهیزات ساختمانی یکی از مسائل بسیار مهم در این حوزه محسوب می شود، بنابر این تعدیل شدن قیمت مصالح به نفع بازار مسکن خواهد بود.

  در شرایط کنونی بازار مسکن به دلیل افزایش قیمت ملک دچار رکود تورمی شدیدی شده و امروز خریداران عملا توان خرید مسکن جدید را ندارند، حال به نظر می رسد که تلاش برای تولید مسکن ارزان قیمت می تواند به بازار رونق ببخشد
  این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی بازار مسکن به دلیل افزایش قیمت ملک دچار رکود تورمی شدیدی شده و امروز خریداران عملا توان خرید مسکن جدید را ندارند، حال به نظر می رسد که تلاش برای تولید مسکن ارزان قیمت می تواند به بازار رونق ببخشد.

  متعادل شدن قیمت مصالح ساختمانی به مصلحت بازار مسکن و فعالان تجهیزات ساختمانی نیست

  سخنگوی کمیسیون عمران مجلس افزود: فعالان بازار مصالح ساختمانی باید از تمام توان خود برای متعادل کردن قیمت این محصولات استفاده کنند، زیرا اگر قیمت ها تعدیل شود، بازار مسکن رونق گرفته و ساخت و ساز افزایش می یابد و در نهایت میزان فروش محصولات ساختمانی بالا می رود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی