مدیران خودروعصر اعتبار

یک مقام مسئول:

حذف مبایعنامه و قولنامه تکذیب شد

ساماندهی ۱۳۴ هزار مشاور املاک در تهران

عصر ساختمان- رئیس اتحادیه املاک استان تهران گفت: مبایعنامه و یا قولنامه حذف نمی‌شود بلکه تنها مشاوران املاک در تهران به زودی ساماندهی می‌شوند.

حذف مبایعنامه و قولنامه تکذیب شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگارن ، مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک استان تهران   حذف قولنامه و یا مبایعنامه مسکن را تکذیب کرد و گفت: به هیچ عنوان مبایعنامه و یا قولنامه حذف نمی‌شود و طبق قانون 10 مدنی هر قراردادی که بین 2 یا چند نفر به امضا برسد لازم الاجرا است.

  او با بیان اینکه 134 هزار مشاور املاک در تهران وجود دارد، گفت: تمامی این مشاوران املاک باید ساماندهی شوند و طبق قانون نظام صنفی باید نظارت بر تمامی مشاوران املاک افزایش یابد.

  خسروی تاکید کرد: نظارت بر تمامی مشاوران املاک طبق قانون تشدید می‌شود و با هر گونه تخلف و یا اقدام غیر قانونی برخورد خواهد شد.

  رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه ساماندهی مشاوران املاک در کمیسیون لوایح صنفی تصویب شد و هم اکنون مقرر شد کد رهگیری در زمان باقیمانده دولت دوازدهم اجرایی شود.بیشتر بخوانید: سریال ادامه دار مسکن مهر با نام طرح اقدام ملی مسکن/ آیا ساخت 400 هزار واحد تا سال 1400 به اتمام می‌رسد؟
  او اظهار کرد: با توجه به آنکه دریافت کد رهگیری از سوی متقاضیان خرید و فروش و یا اجاره لازم الاجرا نبود، اما خوشبختانه تا به امروز به دلیل افزایش امنیت معامله تمامی قراداد‌های مسکنی از طریق دریافت کد رهگیری انجام می‌شد.

  خسروی بیان کرد: هم اکنون قوه قضائیه خود خواستار ساماندهی مشاوران املاک بوده و همین موضوع باعث شد که در قانون لوایح دریافت کد رهگیری تصویب شود.

  رئیس اتحادیه املاک استان تهران یادآور شد: دریافت کد رهگیری تا به امروز مصوبه هیئت دولت را داشت، اما از مجلس مصوبه‌ای دریافت نکرده بود که با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته به زودی این موضوع در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

  او توضیح داد: در گذشته عده‌ای عنوان می‌کردند که در دیوان عدالت اداری موضوع کد رهگیری مطرح نشده، اما با پیگیری‌های انجام شده سامانه کد رهگیری با وزارت اقتصاد و دارایی، بانک‌ها، وزارت راه و شهرسازی به زودی یکپارچه می‌شود.

  خسروی بیان کرد: در آینده نزدیک مشاوران املاک با اداره ثبت هماهنگ خواهند شد و متقاضیان جهت دریافت پلاک ثبتی باید با سامانه کد رهگیری اقدامات لازم را انجام دهند.

  رئیس اتحادیه املاک استان تهران تاکید کرد: چندی پیش شایعه‌ای مبنی بر حذف قولنامه و یا مبایعنامه مطرح شده بود که این موضوع با پیگیری از قوه قضائیه کاملا رد شد و تنها ساماندهی مشاوران املاک در کشور مطرح شده است.

   
   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
    آرشیو