مدیران خودروعصر اعتبار

مرکز آمار اعلام کرد

صدور مجوز ساخت ۱۴ میلیون متر خانه در پایتخت

عصر ساختمان- شهرداری تهران در سال گذشته مجوز ساخت بیش از ۱۴ میلیون متر مربع واحد مسکونی را صادر کرده است.

صدور مجوز ساخت ۱۴ میلیون متر خانه در پایتخت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا، اخیرا مرکز آمار گزارش از وضعیت پروانه‌های ساختمانی در سال 1397 منتشر کرد که نشان می‌دهد روند صدور مجوزهای ساخت رو به رشد بوده است.

  این در حالی است که برای حدود 76 هزار 511 واحد مسکونی در تهران پروانه صادر شده است که نسبت به سال 1396  حدود 17.5  درصد افزایش داشته است. ‏ متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌ها نیز هفت واحد بوده است. 

  همچنین 10 هزار و 954 پروانه‌ احداث ساختمان توسط شهرداری تهران در سال گذشته صادر شده که نسبت به سال قبل از آن با رشد 17.6 درصدی همراه بوده است.

  بر این اساس مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های احداث ساختمان‌ صادرشده از سوی شهرداری تهران در سال ٩٧ بالغ ‌بر 14 میلیون و 341 هزار مترمربع بوده است که نسبت به سال گذشته حدود 21.3 درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه‌ها در دوره‌ مورد بررسی حدود ١٣۰٩ مترمربع بوده است. 

  376 هزار مجوز ساخت مسکن در ایران

  اما وضعیت صدرو پروانه‌های ساختمانی در کل کشور در سال گذشته نشان می‌دهد که حدود 376 هزارو 575 واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های کشور پیش‌بینی شده است که نسبت به سال 1396 حدود 16.6 درصد افزایش داشته است. ‏ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه‌ احداث ساختمان ٢.٦ واحد بوده است‌.

  همچنین بیش از  142 هزار پروانه‌ احداث ساختمان توسط شهرداری‌ها در سال 1397  صادرشده است که نسبت به سال قبل حدود 16.3 درصد افزایش داشته است.

  مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان‌  نیز بیش از 72 میلیون مترمربع بوده است که نسبت به سال گذشته20.5  درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه‌ها ٤٩٤ مترمربع بوده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی