مدیران خودروعصر اعتبار

مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در یزد آغاز شد

عصر ساختمان- مدیرکل راه و شهرسازی یزد گفت: همزمان با ۱۶ استان از ساعت ۱۰ امروز( دوشنبه) ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن آغاز شد.

مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در یزد آغاز شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایرنا، رضا یادگاری افزود: متقاضیان گروه دوم ثبت نام مرحله دوم طرح  تا ساعت 24 فردا(سه شنبه) می توانند با مراجعه به سامانه به نشانی  tem.mrud.ir  بدون محدودیت در ظرفیت نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

   یادگاری افزود: پس از اتمام زمان ثبت نام و پایان پایش افراد، بر اساس شرایط استفاده از طرح، متقاضیان نهایی با شاخص هایی همچون تعداد افراد تحت تکفل، سن سرپرست خانوار، مدت زمان ازدواج و غیره انتخاب می شوند.

  وی خاطرنشان کرد: افرادی که در مرحله اول، ثبت نام و به عنوان متقاضی اولیه پیامک احراز شرایط را دریافت کردند، چنانچه در بازه زمانی اعلام شده، انصراف خود را در سامانه ثبت کرده باشند، می توانند در این مرحله ثبت نام  کنند.

  یادگاری یادآور شد: متقاضیانی که نسبت به احزار نشدن شرایط در مرحله اول ثبت نام اعتراض کردند، چنانچه حایز شرایط تشخیص داده شوند، نیازی به ثبت نام مجدد ندارند و در فرایند قبلی ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن قرار می گیرند.

  این مسوول با بیان اینکه در شهرهایی که در مرحله اول و دوم ثبت نام قرار نداشته اند، در صورت تامین زمین در مراحل بعدی از متقاضیان ثبت نام  می شود.

  متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از  اول فروردین ماه 84 به بعد باشند و پس از انقلاب از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند و  به عبارتی فرم ‹‹ج›› آنها در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

  شرط دیگر متأهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند و حداقل پنج سال افراد سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را نیز داشته باشند.

  سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

  نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل 30 درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.

  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه عصر ساختمان
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو