مدیران خودروعصر اعتبار

عضو کمیسیون عمران مجلس:

شهرداری خانه‌های ۳۵ متری را به مجردها ندهد

عصر ساختمان- عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که متراژ واحدهای مسکونی ۳۵ متری باید به ۴۵ تا ۵۰ متر افزایش یابد، گفت:بسیاری از زوجین برای تأمین مسکن حداقلی مشکل دارند.

شهرداری خانه‌های ۳۵ متری را به مجردها ندهد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، حسن خسته‌بندبا اشاره به ارسال طرح مسکن 35 متری از سوی شهرداری به وزارت کشور، اظهار کرد: برخی می گویند ساخت مسکن 35 متری موجب تشدید تجردگرایی در کشور می شود، اما این مسئله باید مورد توجه قرار گیرد بسیاری از زوجین برای تأمین مسکن حداقلی مشکل دارند و بسیاری از آنها توان خرید کوچک ترین مسکن را ندارند.

  وی تصریح کرد:‌ زندگی زوجین در مساکن 35 متری می تواند موقتی باشد، قطعا تمام خانواده به این صورت عمل می کنند که پس از گذران سال های نخست زندگی، مسکن خود را بزرگ تر می کنند، از این رو به نظر من تولید مسکن کوچک می توان مفید باشد.

  وی در عین حال افزود:البته پیشنهادم به شهرداری تهران این است که متراژ مساکن کوچک را به حدود 45 تا 50 متر برساند، تا شرایط برای زندگی زوجین جوان در مساکن مربوطه تسهیل شود.شهرداری تهران پس از تولید این مساکن می تواند ضوابطی را برای خرید و رهن و اجاره آن تعیین کند، به طور مثال می توان اعلام کرد که جوانان مجرد مشمول خرید این مساکن نمی شوند.

  عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در کلانشهرها با کمبود مسکن مواجه هستیم، از این رو سیاست مسکن سازی دولت و وزارت راه و شهرسازی باید به سمت تولید مسکن به متراژ کمتر 80 متری برود، تولید مساکن کوچک با توجه به افزایش چشمگیر قیمت توجیه اقتصادی دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی