مدیران خودروعصر اعتبار

کلنگ زنی طرح اقدام ملی مسکن جنوب غرب استان تهران در آینده نزدیک

عصر ساختمان- مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از کلنگ زنی پروژه‌های اقدام ملی در رباط کریم، اسلامشهر و بهارستان در آینده نزدیک خبر داد.

کلنگ زنی طرح اقدام ملی مسکن جنوب غرب استان تهران در آینده نزدیک
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، خلیل محبت خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در جریان این بازدید و مذاکره با فرمانداران اسلامشهر، رباط کریم و بهارستان و همچنین شرکت در جلسه ملی اقتصاد مقاومتی که در فرمانداری بهارستان تشکیل شد، اظهار کرد: در خصوص پروژه‌های اقدام ملی و همچنین ساخت و توسعه باید بهره وری حداکثری از زمان انجام گرفته و در بحث پیگیری تخصیص اعتبارات طبق برنامه زمان بندی پروژه‌ها حرکت خواهیم کرد. سیاست اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در سال جهش تولید و مطابق با برنامه‌های اقتصاد مقاومتی بر این اصل خواهد بود.

  وی افزود: در آینده‌ای نزدیک کلنگ پروژه‌های اقدام ملی شامل حدود 1500 واحد مسکونی در شهرستان‌های رباط کریم و اسلامشهر به زمین خواهد خورد و مراحل تامین اراضی و تصویب در مراجع ذیصلاح برای این طرح در شهرستان‌های مذکور انجام شده است.

  وی ادامه داد: در این جلسه از دیگر درخواست‌های فرمانداران جنوب غرب استان تهران تامین اراضی برای ادارات شهرستانی با کاربری‌های آموزشی و اداری بود. در این زمینه اگر طرح و اعتبار مصوب از طریق فرمانداری‌ها به معاونت شهرسازی و معماری ارائه شود، مسائل پیگیری شده و همکاری‌های لازم به عمل خواهد آمد.

  وی تصریح کرد: همچنین در خصوص حل مشکل شهرک‌های صنعتی مقرر شد دستگاه‌های متولی طرح‌های پیشنهادی خود را تا پایان هفته جاری به معاونت شهرسازی و معماری ارائه کنند تا به لحاظ قانونی بستر‌های انجام کار مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.

  مدیرکل راه و شهرسازی با اعلام اینکه دستور ارائه اسناد مناقصه کتابخانه شهرستان بهارستان توسط اداره پیمان و رسیدگی و معاونت مهندسی و ساخت داده شد، گفت: همچنین بازدیدی از پروژه کمربندی اسلامشهر – بهارستان به طول 30 کیلومتر حد فاصل اتوبان آزادگان – آزادراه قم تا وهن آباد بعمل آمد.

  وی افزود: این پروژه با پیشرفت فیزیکی حدود 35 درصد هم اکنون در حال اجرا است و پیمانکار مربوطه، مشغول عملیات خاکی، ساخت ابنیه پل و تقاطع غیرهمسطح است. در این بازدید برای تامین اعتبار پروژه تصمیمات خوبی گرفته شد و قول داده شد تا با پیگیری‌های ویژه، اعتبارات این پروژه از مراجع قانونی لحاظ شود.

  وی تصریح کرد: همچنین قرار شد تا قطعه‌ای از این پروژه برای افتتاح طی سال جاری آماده و پیمانکار و مشاور مربوطه مکلف به ارائه برنامه زمانبندی مشخص برای انجام کار شدند.

  محبت خواه در پایان گفت: در بحث حل مشکل مسکن جانبازان اسلامشهر نیز مذاکراتی با فرماندار این شهرستان انجام گرفت و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
    آرشیو