مدیران خودروعصر اعتبار

در پی تصویب یک فوریت در شورای شهر تهران صورت گرفت

ارائه تسهیلات ویژه به خیرین مسکن ساز در تهران

عصر ساختمان- اعضای شورای شهر به یک فوریت طرح " ارائه تسهیلات ویژه خیرین مسکن ساز برای کمک به تامین مسکن اقشار محروم " رأی مثبت دادند.

ارائه تسهیلات ویژه به خیرین مسکن ساز در تهران
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، مجید فراهانی در تشریح جزئیات طرح پیشنهادی خود مبنی بر ارائه تسهیلات ویژه خیرین مسکن ساز برای کمک به تامین مسکن اقشار محروم گفت: مطابق اصل 31 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران داشتن مسکن متناسب ، حق هر فرد  ایرانی است که دولت موظف است با رعایت اولویت برای آنها که نیازمندتر هستند به خصوص روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم کند.

  وی با بیان اینکه این روزها داشتن مسکن و سرپناه در تهران به یک چالش تبدیل شده است بگونه ای که نیمی از ساکنان تهران مستاجر هستند، افزود: پیش از این دولت برای خرید مسکن تسهیلات ارائه می کرد اما حالا برای اجاره نیز می خواهد تسهیلات بدهد.


  فراهانی با تاکید بر اینکه داشتن مسکن کوچک در تهران به یک رویا تبدیل شده است، گفت: این در حالی است که امام خمینی (ره) با افتتاح حساب 100 حضرت امام خمینی(ره) در جمهوری اسلامی ایران سنگ زیربنای رفع معضل مسکن در کشور را با تکیه بر توان خیرین بنا نهادند که در همین راستا، انجمن خیرین مسکن ساز ایران در سال 83 تاسیس شد و هم اکنون با مساعدت بنیاد مسکن در مرکز 30 استان کشور و 92 شهرستان فعال هستند.


  رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران، ادامه داد: بر همین اساس طرح ارائه تسهیلات ویژه خیرین مسکن ساز برای کمک به تامین مسکن اقشار محروم با محوریت ارائه تسهیلات به خیرین مسکن ساز مورد تأیید انجمن، برای کمک به خیرین تامین کننده مسکن اقشار محروم پیشنهاد شده است.


  فراهانی با اشاره به متن این پیشنهاد با بیان اینکه در این ماده واحده به شهرداری تهران اجازه داده می شود به منظور تشویق و ترغیب خیرین مسکن ساز به احداث واحدهای مسکونی برای اقشار آسیب پذیر و کم درآمد جامعه شهری، تسهیلاتی را برای ایفای مسئولیت اجتماعی در زمان صدور پروانه ساختمانی فراهم کند، گفت:  استفاده از معافیت ها و یا تخفیفات پیش بینی شده،  استفاده از امکان تقسیط عوارض و حقوق قانونی شهرداری و... از جمله پیشنهادات مطرح شده است.


  به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر نهایتا با رأی مثبت خود به یک فوریت طرح ارائه تسهیلات ویژه خیرین مسکن ساز برای کمک به تامین مسکن اقشار محروم ، آن را تأیید کرده و طرح مذکور برای بررسی بیشتر به کمیسیون های تخصصی ارجاع داده شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
    آرشیو