مدیران خودروعصر اعتبار

دستگاههای استانی به ۸۴.۱ درصد از تعهدات خود در مسکن ملی عمل کردند

عصر ساختمان- معاون وزیر کشور گفت: تاکنون دستگاه‌های مسئول در استان‌ها برای تأمین زمین ۴۹۷۰۹۰ واحد مسکونی معادل ۸۴.۱ درصد از تعهدات خود را عملیاتی کرده‌اند.

دستگاههای استانی به ۸۴.۱ درصد از تعهدات خود در مسکن ملی عمل کردند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، مهدی جمالی نژاد در تشریح اقدامات سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن گفت: تا به امروز 3736 هکتار زمین از دستگاه‌های اجرایی شناسایی شده و تکلیف استان‌ها برای تأمین این زمین‌ها، 591 هزار و 303 واحد مسکونی بوده است.

  وی افزود: تا کنون دستگاه‌های مسئول در استان‌ها برای تأمین زمین 497090 واحد مسکونی معادل 84.1 درصد از تعهدات خود را عملیاتی کرده‌اند، همچنین 21 درصد از پروژه‌های طرح ملی مسکن را کلنگ زنی کرده‌اند.

  به گفته معاون عمرانی وزیر کشور 52 درصد از پروژه‌های این طرح به شهرداری‌ها برای اخذ پروانه معرفی شده‌اند.

  به گزارش مهر، در زمستان سال گذشته بود که طرح مسکن ملی مطرح شد. این طرح شامل ساخت 400 هزار واحد مسکونی است که ساخت 200 هزار واحد آن در شهرهای جدید و با مشارکت بخش خصوصی، 100 هزار واحد در مناطق بافت فرسوده و توسط شرکت بازآفرینی شهری و 100 هزار واحد بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

  اوایل شهریورماه امسال، ثبت‌نام طرح ملی مسکن از استان کرمان کلید خورد. از هجدهم آبان ماه 1398 نیز دور دوم ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در ده استان دیگر آغاز شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی