مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر راه و شهرسازی:

مشکل کمبود زمین برای ساخت مسکن تا ۵ سال آینده برطرف شد

عصر ساختمان- معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از ابلاغ برنامه ۵ سال آینده حوزه مسکن برای ساخت ۵ میلیون واحد مسکونی خبر داد.

مشکل کمبود زمین برای ساخت مسکن تا ۵ سال آینده برطرف شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایبنا، محمود محمودزاده در مراسم تودیع و معارفه علی نبیان و احمد اصغری مهرآبادی مدیران عامل سابق و جدید سازمان ملی زمین و مسکن، با اشاره به حجم وظایف این سازمان، آن را قلب تپنده بخش مسکن وزارت راه و شهرسازی خواند.

  محمودزاده از ابلاغ برنامه 5 سال آینده حوزه مسکن برای ساخت 5 میلیون واحد مسکونی خبر داد و گفت: این تصمیمات از برنامه‌های بلند مدت حوزه مسکن وزارت راه و شهرسازی است و به یک دولت خاص تعلق ندارد.

  وی در خصوص پیشرفت طرح اقدام ملی مسکن، توضیح داد: با تلاش تمامی مسؤولان حوزه‌های ذیربط تاکنون موفق به تأمین زمین برای حدود 200 هزار واحد مسکونی شده‌ایم.

  معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان مشکلات فیمابین وزارت راه و شهرسازی و سازمان منابع طبیعی، گفت: بر اساس تفاهم اولیه مقرر شده که حدود 250 هزار هکتار زمین از سازمان منابع طبیعی به وزارت راه و شهرسازی منتقل شود اما در جلسات مشترکی که در دولت تشکیل شده وزیر جهاد کشاورزی برای انتقال حدود 750 هزار هکتار زمین دیگر نیز اعلام آمادگی کرده است.

  معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، تدوین مقررات و آئین‌نامه‌های تازه با توجه به شرایط اقتصادی جدید کشور را از دیگر مواردی دانست که می‌تواند تحولی در حوزه مسکن کشور ایجاد کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی