مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران:

واگذاری امتیاز مسکن ملی ممنوع است

عصر ساختمان- مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد: واگذاری و انتقال امتیاز مسکن ملی به غیر، تحت هر عنوان حقوقی، غیر معتبر و ممنوع است و بر اساس مقررات پیگرد قانونی دارد.

واگذاری امتیاز مسکن ملی ممنوع است
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، خلیل محبت خواه روز سه شنبه با اشاره به اقدام برخی افراد سودجو برای خرید امتیاز مسکن ملی از متقاضیان افزود: ثبت‌نام اولیه طرح اقدام ملی مسکن ارزش معاملاتی ندارد و خرید و فروش آن غیر قانونی است و ثبت نام در سامانه به معنای عضویت یا تخصیص واحد نیست.

  وی ادامه داد: از آنجا که برای متقاضیان این واحدها تا زمان اتمام اقساط تسهیلات آن که 15 سال است هیچگونه سندی صادر نمی‌شود، بنابراین کسانی که می‌خواهند با وعده‌ها و تبلیغات افراد سودجو، اقدام به خرید امتیاز این واحدها کنند به نتایج اقدام خود نیز فکر کنند.

  محبت خواه بیان کرد: چنانچه افراد دارای امتیاز، اقدام به واگذاری امتیاز خود به غیر کنند این کار تخلف محسوب می شود و ضمن برخورد قانونی با فرد متخلف، امتیاز وی باطل می‌شود.

  به گفته وی، همچنین فرد یا افراد خریدار نیز از هیچ حقوقی بهره‌مند نخواهند شد و برگه پرینت ثبت‌نام اولیه طرح اقدام ملی مسکن ارزش معاملاتی ندارد و به همین منظور خرید و فروش آن غیرقانونی است.

   شهریور سال ٩٨ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهوری کلنگ زنی شد.

  برای این پروژه 400 هزار واحد تعریف شد که در دور اول نام نویسی 1.6 میلیون نفر از طریق سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که 460 هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

  اولین واحدها به تعداد 11 هزار و 560 واحد در روز یکم آبان ماه 1399 به دستور رئیس جمهوری افتتاح شد.

  این پروژه از طریق آورده متقاضیان و 100 میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود 18 درصد ساخته می‌شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود 40 میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان 1399 به متری 2.7 میلیون تومان می رسد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی