مدیران خودروعصر اعتبار

مرکز آمار اعلام کرد؛

تورم ۶.۸ درصدی اجاره بها در پاییز ۹۹

عصر ساختمان- در فصل پاییز ١٣٩٩، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ٢۰٩.۰ رسید که نسبت به فصل قبل (١٩٥.٨)، ٦.٨ درصد افزایش داشته است.

تورم ۶.۸ درصدی اجاره بها در پاییز ۹۹
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد 209.0 رسید که نسبت به فصل قبل (١٩٥.٨)، ٦.٨ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین نرخ تورم فصلی مربوط به استان آذربایجان غربی با ١٩.۰ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ٣.٩ درصد افزایش است. درصد تغییرات شاخص قیمت اجاره بها در فصل پاییز ١٣٩٩ نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ٢٨.٤ درصد است که نسبت به فصل تابستان ١٣٩٩ (٢٨.٩ درصد)، ۰.٥ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.

  بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کرمانشاه با ٣٨.٦ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ١٢.٧ درصد افزایش است. به عبارتی خانوارهای استان کرمانشاه به طور متوسط ١۰.٢ واحد درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای استان سیستان و بلوچستان ١٥.٧ واحد درصد کمتر از میانگین کل کشور در بخش اجاره بها هزینه کرده‌اند.

  نرخ تورم چهار فصل منتهی به فصل پاییز ١٣٩٩ نسبت به دوره مشابه سال قبل در بخش اجاره بها، برابر 26.0 درصد است. اطلاع مذکور در استان چهارمحال و بختیاری (٣٢.٨ درصد) بیشترین عدد و در استان آذربایجان غربی (١٣.٣ درصد) کمترین عدد را نشان می‌دهد.

  متوسط افزایش هزینه اجاره بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته‌اند، در فصل پاییز ١٣٩٩ برابر با 34.0 درصد است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی