مدیران خودروعصر اعتبار

رفع تصرف از ۶ هزار مترمربع زمین ملی در روستاهای لاهیجان

عصر ساختمان- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لاهیجان گفت: در راستای اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ اصلاحی قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگلها و مراتع ، از ۶ هزار مترمربع از زمین های ملی در ۳ روستای لاهیجان در دی ماه رفع تصرف شد.

رفع تصرف از ۶ هزار مترمربع زمین ملی در روستاهای لاهیجان
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، سیاوش حسن نژاد سیگارودی پنجشنبه اظهار داشت: در طی 9 ماه اول سالجاری با همکاری دستگاه قضایی در مجموع از بیش از 30 هزار و 959 متر اراضی ملی به ارزش 15 میلیارد تومان رفع تصرف شده است.

  به گفته وی با ارجاع پرونده های متصرفان اخیر به دادگاه و دستور دادستانی ، یک هزار و 600 مترمربع زمین حاشیه تالاب روستای سوستان که نهال کاری و با پرچین حصار کشی شده بود، رفع تصرف شد.

  به گفته وی ،  یک متصرف دیگر در روستای گمل در 100 مترمربع از زمین های ملی، آلاچیق بزرگی ساخته بود که با حکم قضایی زمین رفع تصرف و آلاچیق تخریب شد.

  رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لاهیجان خاطرنشان کرد : در روستای کتشال شهرستان لاهیجان هم یک متصرف در 3 هزار و 400 مترمربع زمین نهال های جنگلی را قطع و به جایش نهال میوه کاشته بود که با حکم قضایی رفع تصرف شد.

  لاهیجان با 167 هزار نفر جمعیت در 40 کیلومتری شمال شرقی رشت با 12 هزار و 340 هکتار جنگل و اراضی ملی، از شهرستان های کم جنگل گیلان محسوب می شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی