مدیران خودروعصر اعتبار

ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور به بیش از ۸۵۹ مگاوات رسید

عصر ساختمان- ظرفیت انواع نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشورمان در دی‌ماه امسال به رقم ۸۵۹.۱۷ مگاوات رسید.

ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور به بیش از ۸۵۹ مگاوات رسید
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشورمان در دی ماه امسال توانستند پنج میلیارد و 738 میلیون کیلوات ساعت برق تولید کنند که از این میان نیروگاه‌های خورشیدی با تولید 426.17 مگاوات سهمی 50 درصدی در بین سایر نیروگاه‌های تجدیدپذیر شامل بادی، زیست توده، برق آبی کوچک و بازیافت تلفات حرارتی را به خود اختصاص دادند.

  نیروگاه‌های بادی با تولید 303.18 مگاوات سهم 35 درصدی در تولید برق در دیماه داشتند.

  همچنین نیروگاه‌های برق آبی با تولید 105.65 مگاوات برق سهمی 12 درصدی در بین سایر انواع نیروگاه‌های تجدیدپذیر دارند.

  نیروگاه های بازیافت تلفات حرارتی نیز با تولید 13.6 مگاوات برق و نیروگاه های زیست توده هم با تولید10.56 مگاوات برق به ترتیب سهمی دو و یک درصدی را به خود اختصاص دادند.

  به گزارش ایرنا، مدیرکل دفتر برنامه راهبردی و تنظیم مقررات سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق ایران آذرماه امسال با بیان اینکه نیروگاه‌های خورشیدی و بادی به‌ترتیب با 413.6 مگاوات و 303.18 مگاوات بیشترین سهم را در تولید برق تجدیدپذیر داشته‌اند، گفت: در حال حاضر توسعه مولدهای تجدیدپذیر مختص مشترکان با استقبال خوبی همراه بوده است، به‌طوری‌که تا پایان آذرماه 4 هزار و 651 مولد خورشیدی و بادی با مجموع ظرفیت 54 هزار و 930 کیلووات توسط مشترکان برق با همکاری شرکت‌های توزیع نیروی برق استانی به بهره‌برداری رسیده‌اند.

  همچنین مدیرکل دفتر پتانسیل‌سنجی و ارزیابی منابع ساتبا گفت: از سال 1397 تاکنون با انجام مطالعات پتانسیل‌سنجی، موفق به شناسایی 121 هزار و 500 مگاوات ظرفیت احداث نیروگاه تجدیدپذیر و پاک در کشور شده‌ایم.

    «میترا غلامی» افزود: از پاییز سال 1397 دفتر پتانسیل‌سنجی و ارزیابی منابع ساتبا تهیه مجموعه کتابچه‌های "شناسایی سایت‌های پرپتانسیل و ارزیابی منابع انرژی‌های تجدیدپذیر کشور" را آغاز کرده است.

  وی ادامه داد: تاکنون شناسایی مناطق مستعد در حوزه‌های انرژی تجدیدپذیر شامل خورشیدی، بادی، زمین‌گرمایی، زیست‌توده و برق‌آبی به تفکیک برای 31 استان کشور و همچنین جزایر صورت پذیرفته است که نتایج این مطالعات ماهیانه در وب سایت ساتبا در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۱۲ ماه پیش
    آرشیو