مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خبر داد

کمک بلاعوض ۱۰ میلیونی برای بازسازی منازل زلزله‌زده سی سخت

عصر ساختمان- رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از اعطای وام بلاعوض برای بازسازی خانه‌های تخریب‌شده در زلزله اخیر استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

کمک بلاعوض ۱۰ میلیونی برای بازسازی منازل زلزله‌زده سی سخت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، محمد مخبر صبح‌امروز در سفری یک روزه وارد فرودگاه یاسوج شد و مورد استقبال نماینده ولی‌فقیه و استاندار کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفت.

  وی بلافاصله عازم مناطق زلزله‌زده شهرستان دنا شد و ضمن بازدید از مناطق آسیب‌دیده و تخریب‌شده، با مردم این منطقه از نزدیک دیدار و گفتگو کرد.

  رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران گفت: از نخستین لحظه‌ وقوع زمین‌لرزه هفته گذشته، تمام نیروهای امدادی و جهادی ستاد اجرایی فرمان امام برای کمک به مردم بسیج شدند و در اولین ساعات، قرارگاه جهادی ستاد در سی‌سخت راه‌اندازی شد.

  وی افزود: چندین محموله حامل هزاران بسته غذای آماده، پتو، چادر، بخاری، اقلام بهداشتی و ضدکرونایی به این منطقه ارسال و بین مردم توزیع کردیم، دو آشپزخانه مجهز برای طبخ 3000 غذای گرم در هر وعده و یک کاروان سلامت برای ارائه خدمات رایگان پزشکی و دارویی در سی‌سخت مستقر و راه‌اندازی کردیم.

  مخبر افزود: با توجه به برودت هوا در این شهرستان، از دیروز بیش از 100 کانکس برای اسکان موقت زلزله‌زده‌ها و 100 سرویس بهداشتی مجزا در سی‌سخت به ارزش 2 میلیارد و 250 میلیون تومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام ارسال و مستقر شد.

  رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خاطرنشان کرد: اگر احساس کنیم که منطقه به تعداد کانکس بیشتری نیاز دارد، باز هم خواهیم فرستاد.

  مخبر با اشاره به تخریب بخش زیادی از منازل مردم گفت: اولویت اول بازسازی خانه‌هایی است که 100 درصد تخریب شده‌اند و به این منظور ستاد اجرایی فرمان امام 10 میلیون تومان وام بلاعوض به صاحبان این منازل اعطا می کند.

  وی افزود: بازسازی خانه‌هایی که در خانواده آنها دو معلول یا بیشتر وجود دارند را به طور کامل و 100 درصد برعهده می گیریم، ضمن اینکه مبلغی را هم در اختیار بنیاد مسکن و گروه‌های جهادی جهت بازسازی و مرمت خانه‌های مردم قرار خواهیم داد.

  مخبر خاطرنشان کرد: پس از عادی شدن شرایط زندگی مردم در این منطقه، بسته‌های لوازم خانگی هم به خانواده‌های آسیب‌دیده اهدا می کنیم.

  رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در خصوص طرح‌های اشتغالزایی ستاد در استان نیز گفت: اجرای 1000 طرح با ظرفیت ایجاد  3000 شغل جدید و سرمایه‌گذاری 130میلیارد تومان در استان کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار ستاد قرار دارد، ضمن اینکه به زودی خبرهای خوبی در زمینه راه‌اندازی و احیای کارخانه‌های نیمه‌تعطیل و نیمه‌کاره این شهرستان برای مردم خواهیم داشت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی