مدیران خودروعصر اعتبار

افزایش تسهیلات ساخت مسکن تا ۸۰ درصد

عصر ساختمان- مدیر امور اعتباری بانک مسکن گفت: با افزایش تسهیلات ساخت مسکن در سال آینده، هزینه ساخت ۶۰ تا ۸۰ درصد مسکن را تامین می‌کنیم.

افزایش تسهیلات ساخت مسکن تا ۸۰ درصد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبر«عصر ساختمان» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ محمدحسن علمداری افزود: در سال جاری به ازای هر واحد ساخت مسکن در تهران 250 میلیون تومان و در سایر کلانشهرها و شهرهای بالای 200 هزار نفر 220 میلیون تومان و بقیه شهرها 200 میلیون تومان تسهیلات به سازندگان مسکن و انبوه سازان پرداخت کردیم که تاثیر خوبی در بازار داشت. وی گفت: همزمان با رکود مسکن در شش ماه دوم گر چه از نظر مبلغی 35 درصد در تولید مسکن افزایش داشتیم، ولی از نظر تعداد به اهداف تعیین شده دست نیافتیم.

  عضو هیات مدیره بانک مسکن افزود: برای سال آینده پیش بینی کرده ایم و مشوق‌هایی در نظر گرفته ایم که تناسب بین هزینه‌های ساختمان و تسهیلات در بخش ساخت برقرار شود. علمداری در پاسخ به این سؤال که چرا بین هزینه ساخت و تسهیلات بانکی تناسب منطقی وجود ندارد؟ گفت: طبق مصوبات و ضوابط بانکداری بدون ربا، می‌توانیم 80 درصد هزینه ساخت را پوشش دهیم و در سال‌هایی که تغییر قیمت داشتیم تسهیلات را نیز افزایش دادیم.

  وی افزود: جامعه هدف ما افراد با درآمد متوسط که متراژ واحدهای مسکونی آن‌ها بین 75 تا 100 متر است که ابتدای سال وام‌های ساخت پاسخگو بود، ولی در شش ماه دوم با افزایش قیمت‌ها بر پرداخت تسهیلات تجدید نظر شد و برای سال آینده با افزایش تسهیلات ساخت بین 60 تا 80 درصد هزینه ساخت را تامین می‌کنیم.

  علمداری گفت: بانک مسکن امسال در بخش ساخت و ساز 35 درصد افزایش پرداخت تسهیلات داشته و در کل 19 درصد نسبت به سال 98 افزایش پرداختی داشتیم در حالی که امسال با شرایط کرونا و تحریم‌ها و شرایط سخت مواجه بودیم، اما تلاش کردیم سهم خودمان را در بازار با پرداخت تسهیلات بیشتر حفظ کنیم. وی افزود: گرچه در سال جاری در سه ماهه اول نیز با امهال و تعویق وام‌ها مواجه شدیم با این حال بانک مسکن 19 درصد افزایش پرداختی داشته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی