مدیران خودروعصر اعتبار

۶۰۰ ملک شهرداری پس گرفته شد

عصر ساختمان- مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهر، درباره آخرین وضعیت بازپس‌گیری املاک در اختیار غیر توضیح داد: همه مناطق با کمک و پیگیری سازمان و اداره کل حقوقی شهرداری تهران با جدیت هر چه تمام پیگیر تخلیه املاک هستند.

۶۰۰ ملک شهرداری پس گرفته شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از سایت شهر، محمدنادر محمدزاده، با بیان اینکه 444 مورد از املاک در یکسال اخیر یا تخلیه یا تعیین تکلیف شده بود، گفت: این تعیین تکلیف لزوما به معنای تخلیه نیست، بلکه مواردی وجود داشته که به هر دلیلی نهاد یا مجموعه بهره‌بردار با شهرداری به توافق رسیده و املاک را خریده یا اجاره کرده و در نهایت شکل آن از ماهیت بلاعوض خارج شده است.

  آن‌طور که محمدزاده گفته است؛ از 444 مورد تعیین تکلیف شده، حدود 320 ملک باید تخلیه می‌شد و با احتساب حدود 160 ملک دیگر که از بررسی 239 ملک در دست بررسی به املاک مشمول اضافه شد، 486 ملک در دستور تخلیه و بازپس‌گیری قرار دارد که در حال حاضر تعداد باقی‌مانده کمتر از 300 مورد است.

  او ادامه داد: به عبارت دیگر مجموع املاک بازپس‌گیری شده و تعیین تکلیف شده در حال حاضر بیش از 600 مورد است.

  مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران با بیان اینکه فعالیت در مناطق در زمینه تخلیه یا تعیین تکلیف املاک به شدت جدی است، گفت: هیچ ملکی وجود ندارد که در اختیار اشخاص و دارای حکم تخلیه باشد اما اقدامی برایش نشده باشد. درواقع تا امروز هر ملکی که حکم تخلیه داشت، تخلیه شده است.

  او ادامه داد: بنابراین املاک در اختیار غیر از این سه حالت خارج نیستند؛ یا تخلیه شدند، یا حکم تخلیه از دادگاه گرفته شده یا هنوز در مرحله رسیدگی در دادگاه است و ملک استثناشده وجود ندارد.

  پورسعیدخلیلی