مدیران خودروعصر اعتبار

یک فعال حوزه مسکن مطرح کرد:

پیش‌بینی ثبات قیمت در بازار مسکن از ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱

عصر ساختمان- یک فعال حوزه مسکن با بیان اینکه قیمت تمام‌شده مسکن همچنان حباب دارد، گفت: انتظار می‌رود از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱، شاهد ثبات قیمت‌ها در بازار مسکن باشیم.

پیش‌بینی ثبات قیمت در بازار مسکن از ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، قنبرعلی زنگنه با اشاره به عدم کاهش قیمت مسکن در اهواز در چند ماه اخیر، اظهار کرد: بازار مسکن و معاملات آن در رکودی تورمی قرار دارد. مصالح ساختمانی از جمله سیمان در چند ماه گذشته دچار افزایش قیمت شده‌اند که این خود باعث عدم کاهش قیمت مسکن است.

  وی با اشاره به احتمال به وجود آمدن ثبات قیمت مسکن در سال آینده گفت: قیمت مسکن رشد خود را کرده است و اگر اتفاق خاصی از جمله افزایش قیمت مصالح ساختمانی رخ ندهد، دچار افزایش قیمت در حوزه مسکن نخواهیم شد.

  رئیس اتحادیه مشاورین املاک اهواز افزود: قیمت تمام‌شده مسکن همچنان حباب دارد و قیمت آن بسیار کمتر از قیمت‌هایی است که در بازار اعلام می‌شود.

  وی با اشاره به وضعیت معاملات مسکن در بازار گفت: تا زمانی که قیمت مسکن از حالت تورمی خود خارج نشود، دلالان در بازار مسکن وجود خواهند داشت و در این بازار، سرمایه‌گذاری می‌کنند.

  زنگنه افزود: انتظار می‌رود از سال 1400 تا 1401، شاهد ثبات قیمت‌ها در بازار مسکن باشیم.

  وی با اشاره به اینکه متوسط قیمت مسکن در اهواز هر مترمربع 11تا 12 میلیون تومان است، گفت: قیمت مسکن در خیابان‌های شرقی کیانپارس هر مترمربع بین 20 تا 25 میلیون تومان و خیابان‌های غربی هر مترمربع بالای 30 میلیون تومان، در کوروش از هر مترمربع 13 میلیون تومان تا 18 میلیون تومان، در زیتون کارمندی از هر مترمربع 15 میلیون تومان تا 22 میلیون تومان و در گلستان نیز از هر مترمربع 13 میلیون تومان تا 18 میلیون تومان است.

  رئیس اتحادیه مشاورین املاک اهواز تصریح کرد: این قیمت‌های اعلام‌شده، صرفا برای خانه‌های نوساز و کلید اول است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی