مدیران خودروعصر اعتبار

اعلام قیمت عجیب گران‎ترین آپارتمان معامله شده در تهران

عصر ساختمان- قیمت گران‎ترین آپارتمان فروخته شده در تهران در پاییز سال ۱۳۹۹ اعلام شد.

اعلام قیمت عجیب گران‎ترین آپارتمان معامله شده در تهران
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از خبرآنلاین، مرکز آمار ایران در گزارشی اعلام کرده است قیمت هر متر مربع گران‌ترین آپارتمان فروخته شده در پاییز سال 99 برابر با 158 میلیون و 346 هزار تومان بوده است .

  این قیمت البته 5.5 برابر متوسط قیمت مسکن در تهران است. متوسط قیمت مسکن در تهران در این دوره زمانی یعنی پاییز سال گذشته برابر با 28 میلیون و 760 هزار تومان بوده است.

  گران‌ترین آپارتمان فروخته شده در تهران با این محدوده قیمتی، احتمالا واحدی بسیار خاص بوده است.

  البته با وجودی که آپارتمان‌هایی با این قیمت در شمال شهر تهران یافت می‌شود، مرکز آمار ایران قیمت ارزان‌ترین آپارتمان معامله شده در شهر تهران را نیز در گزارش خود مورد اشاره قرار داده است . این آپارتمان ارزان که در گزارش مرکز آمار ایران، موقعیت جغرافیایی‌اش اعلام نشده است ، به قیمت متری 4 میلیون تومان فروخته شده است.

  فاصله عجیب قیمت گران‌ترین و ارزان‌ترین آپارتمان در پایتخت نشان دهنده فاصله بسیار بالای موقعیت منطقه‌ای تهران و نبود تناسب میان مناطق مختلف پایتخت است.

  مرکز آمار ایران در گزارش خود البته قیمت گران ترین واحد کلنگی فروخته شده را نیز گزارش داد و اعلام کرد گران‌ترین ملک فروخته شده کلنگی به نرخ 155 میلیون تومان در هر متر مربع معامله شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی