مدیران خودروعصر اعتبار

برای مسکن ملی تهران ۲۳ هزار نفر ثبت نام کردند

عصر ساختمان- معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه در مرحله پنجم ۲۳ هزار نفر برای واحدهای اقدام ملی در شهرهای تحت مسئولیت اداره کل استان ثبت نام کرده‌اند گفت: تا حدود دو هفته دیگر افراد واجد شرایط مشخص می‌شوند؛ درباره قیمت نیز با توجه به اینکه نرخ مصالح ساختمانی در یک ماه اخیر نوسان چندانی نداشته، قیمت مسکن ملی فعلا همان متری ۳.۷ میلیون تومان است.

برای مسکن ملی تهران ۲۳ هزار نفر ثبت نام کردند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایسنا، یاسر لک اظهار کرد: به طور کلی در استان تهران، بجز شهرهای جدید 8000 واحد مسکن ملی در دست ساخت است که سایت 2000 واحدی تهرانسر توسط پیمانکار بخش خصوصی احداث می‌شود و فعلا شرایط واگذاری به متقاضیان را ندارد. 3550 واحد نیز راسا توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران  ساخته می‌شود. احداث 2500 واحد نیز در شهرهای کوچک بر عهده بنیاد مسکن است.

  وی افزود: اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در شهرهای پاکدشت، رباط کریم، شهریار، قرچک، نصیرشهر و اسلامشهر در حال ساخت مسکن ملی است و پروژه‌ها با سرعت مناسبی پیش می‌رود و تا پایان تیرماه به مراحل پایانی فوندانسیون می‌رسیم. مشکل چندانی هم درخصوص تامین منابع مالی نداریم.

  معاون اداره راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه 1500 نفر ظرفیت خالی برای مسکن ملی استان وجود دارد گفت: در مرحله پنجم فراخوان از متقاضیان واحدهای اقدام ملی در محدوده تحت مسئولیت اداره کل، بجز شهرهای جدید 23 هزار نفر در استان تهران تقاضا داده‌اند. تا کنون 400 نفر از این افراد احراز شرایط شده‌اند. 1500 نفر برای پروژه های در حال احداث، ظرفیت خالی داریم که افراد واجد شرایط را به آنها معرفی می‌کنیم.

  قیمت هر متر مسکن ملی در استان تهران 3.7 میلیون تومان

  لک درباره جدیدترین برآورد از قیمت مسکن ملی استان تهران گفت: قراردادها با همان مدل مدنظر ما پیش می‌رود. برآوردی که از قیمت در اردیبهشت داشتیم متری 3.7 میلیون تومان بود که با توجه به ثبات قیمت مصالح ساختمانی این نرخ تغییر نکرده است. اگر متقاضیان، آورده را به موقع پرداخت کنند روند مناسب پیشرفت طرحها ادامه می یابد و تا پایان سال 1401 تمامی پروژه‌های فعلی تکمیل خواهد شد.

  وی تاکید کرد: در شهرهایی که مسئولیت اجرای مسکن ملی به عهده اداره کل است بر اساس استقبال و تقاضای موثر جلو می‌رویم.

  معاون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، حداکثر زمان اعلام اسامی افراد واجد شرایط مرحله پنجم ثبت اقدام ملی را دو هفته آینده دانست و گفت: برای افراد جدید که در سامانه تایید نهایی می شوند پیامک ارسال می شود و سپس به طور اتوماتیک در بانک مسکن برای آنها افتتاح حساب خواهد شد. متقاضیان ظرف دو هفته زمان دارند تا 40 میلیون تومان اولیه را واریز کنند.

  جایگزینی از تهران در صورت نبود متقاضی در شهر مورد نظر

  لک در پاسخ به این سوال که در صورت نبود متقاضیان ساکن در شهرهای مدنظر چه اقدامی انجام می دهید گفت: در این مرحله اگر در شهرهای ثبت نامی تقاضای کافی از ساکنان نداشته باشیم یا متقاضیان از شروط پنج‌گانه برخوردار نباشند اجازه داریم تا از ساکنان شهر تهران برای شهرهای مدنظر دعوت کنیم.

  معاون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران درخصوص مسکن ملی شهرهای جدید تصریح کرد: در شهرجدید پرند 20 هزار واحد، در پردیس 14 هزار، در هشتگرد 8000 و در ایوانکی 15 هزار واحد در حال اجرا است که مسئولیت آن بر عهده شرکت عمران است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی