مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران:

زمین واحدهای طرح ملی مسکن تهران آماده نیست

عصر ساختمان- مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان این‌که زمین‌های طرح ملی مسکن تهران آماده نیست، گفت: مسکن مهر طرحی بود که تعداد قابل توجهی از مردم را صاحبخانه کرد.

زمین واحدهای طرح ملی مسکن تهران آماده نیست
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از تسنیم، جلیل محبت خواه با اشاره به این‌که سهمیه استان تهران در طرح ملی مسکن 73 هزار واحد است،‌اظهار کرد: از این تعداد 25 هزار واحد برای شهر تهران است.

  وی یادآور شد: حدود 172 هزار نفر برای طرح ملی مسکن استان تهران ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد 20 هزار نفر هیچ مدرکی را ارئه نداده‌اند.

  وی بدون اشاره به این‌که چه تعداد از متقاضیان موثر آورده 40 میلیون تومانی را واریز کرده‌اند،‌ افزود: تمام زمین‌ها برای ساخت مسکن در شهرهای جدید و شهرستان‌ها به جز شهر تهران آماده است و مانعی برای ساخت و ساز در شهرهای اسلامشهر، پاکدشت، رباط کریم، شهریار، قرچک، نسیم شهر، دماوند، صفادشت و فیروزکوه وجود ندارد.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: مسکن مهر طرحی بود که تعداد قابل توجهی از مردم را صاحب خانه کرد. فارغ از اینکه به درستی اجرا شد یا در اجرا دچار مشکل بود، باید مسئولین جدید آن را ادامه می‌ دادند. هرگونه وقفه در اجرای این طرح‌ها سبب بروز مشکل در حوزه مسکن می‌شود.

  محبت‌خواه با یادآوری اینکه متاسفانه مجموعه‌های معتبر در حوزه مسکن نخواستند طرح‌های دوره‌های گذشته که در رأس آن‌ها مسکن مهر قرار داشت را ادامه دهند اظهار کرد: اداره کل راه و شهرسازی متولی زمین است و هر زمان که مسئولین نیاز به ساخت مسکن داشته باشند این اداره کل آمادگی برای ارائه زمین دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی