مدیران خودروعصر اعتبار

تعرفه برق ویلاها چگونه محاسبه می‌شود؟

عصر ساختمان- سخنگوی صنعت برق کشور در خصوص نحوه محاسبه تعرفه برق ویلاها و سکونت گاه های موقتی در مناطق ویلایی توضیحاتی را ارائه داد.

تعرفه برق ویلاها چگونه محاسبه می‌شود؟
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور تصریح کرد: شرایط تابستان امسال با سال گذشته متفاوت است به طوری که گرمای مضاعف در کشور سبب افزایش مصرف برق شده است.

  او ادامه داد:متاسفانه کاهش نزولات آسمانی سبب شده تا سدها با کمبود آب مواجه باشند و نیروگاه ها نیز با توجه به شرایط خاص با کمبود تولید برق مواجه هستند.

  سخنگوی صنعت برق کشور در خصوص نحوه محاسبه تعرفه برق ویلاها تصریح کرد:در حال حاضر ویلاها و سکونت گاه های موقتی حتی با وجود مصرف کم، مشمول تخفیف 100 درصدی صورتحساب برق نمی شوند و جور دیگری تعرفه برق آن ها محاسبه می شود.

  رجبی مشهدی با بیان این نکته که طرح برق امید سبب اضافه شدن دسته بندی مجزایی به دسته بندی فعلی شد، افزود: هزینه مصرف برق در طرح تخفیف 100 درصدی برق مشابه پلکان سابق برآورد می‌شود، با این تفاوت که اگر مشترکی در مناطق معمولی ساکن باشد و کمتر از 80 کیلووات ساعت در سال مصرف کند، مشمول تخفیف 100 درصدی هزینه برق خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی